banner2

Adil Karaismailoğlu'ndan mega projelere dil uzatanlara yanıt

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ağrı'da gençlerle buluşmasında gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Buradaki konuşmasında 'Türkiye'nin sömürülmesine ses çıkarmayanlar mühendislik ihraç etmemizden rahatsız oluyor' diyen Karaismailoğlu muhalefete sert yüklendi.

Gündem 24.04.2022, 14:45 24.04.2022, 15:01
Abone ol
Adil Karaismailoğlu'ndan mega projelere dil uzatanlara yanıt

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ağrı'da gençlerle buluştu.

Burada gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Türkiye'nin mega projelerine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. 

Adil Karaismailoğlu, konuya ilişkin şunları söyledi:

'Biz birilerinin lafına baksaydık, ne 1. köprüyü yapardık ne Çanakkale Köprüsü'nü yapardık ne de uzaya uydu fırlatırdık. Yıllarca mühendislik ithal ederken yabancıların Türkiye'yi sömürmesine hiç sesini çıkarmayan zihniyet bugün mühendislik ihraç etmemizden rahatsız oluyor. Siz çok daha rahatsız olmaya devam edeceksiniz. 

'TÜRKİYE GELİŞİYOR'

Türkiye gelişiyor, büyüyor. Sizin gibi gençlerle mühendislerle doktorlarla büyüyor. Bütün dünyaya hizmet satacak ve buradan dan gelir kazanacak . Yıllarca bizim ülkemizde gelerek çöreklenip bitmeyen projeleri yönetmeye çalışan, paralarımızı söğüşleyen yabancılara ders olsun diye, şimdi dünyadaki en önemli projelerde Türkiye'nin müteahhitleri ve mühendisleri aranan isimlerdir.'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!