Adil Karaismailoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında birbirine girdi

Canlı yayın programına katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun öne sürdüğü iddialara, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu telefonla bağlanarak cevap verdi.

Gündem 08.01.2022, 23:57 09.01.2022, 00:55
Abone ol

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programının bu akşamki konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ydu.

Programa bağlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kılıçdaroğlu'nun iddialarına cevap verdi.

"KÖTÜ SİYASETE BİZLERİ ALET ETMEK İSTİYORLAR"

Bakan Karaismailoğlu, "Bir muhalefet lideri sayın Kılıçdaroğlu, kötü siyasete bizleri alet etmek istiyorlar. Kendi söyledikleriyle çelişiyor. Genel Sekreter Yardımcısı tutanak tutmaz zaten. Bütün İstanbul beni tanıyor. Oturduğunuz yerden iftira atmak çok ayıp. Sizin temsil ettiğiniz kitle var."

"BU İFTİRALAR SAYESİNDEN HİÇBİR YERE GELEMEZSİNİZ"

"Siz belediye çalışanları için namus sözü vermiştiniz, onu hatırlatmak lazım. Yazıktır, kul hakkı vardır. Biz Anadolu çocuklarıyız, üzülüyorum. Milyonların önünde bu iftirayı atamazsınız. Bu iftiralar sayesinde hiçbir yere gelemezsiniz. Lütfen kendinize gelen."

"İSTANBUL HAVALİMANI İÇİN DEVLETİN KASASINDAN KURUŞ ÇIKMADI"

"İstanbul Havalimanı 10 milyar Euro'ya yapılmıştır, devletin kasasından kuruş çıkmamıştır. 25 yıl devlete 22 milyon Euro kira verilecektir. Bunların hepsi açıktır. Bu işi yapabilecek olan firmaların müracaat edip, yarışma sonucu alınmıştır. İşletmeci teklifini verir. Finans maliyetini hesaplayarak teklif verir. Kamu menfaati açısından en iyi teklif kim verirse kabul edilir."

"GENEL BAŞKAN HESABINI VERECEK"

"Genel başkan benim büyüğümdür. Aslı astarı olmayan, belgesi olmayan bir şeyi söylemesi bizi üzmüştür. Dava edilmiştir geçtiğimiz cuma günü. Hesabını verecektir."

"GENEL BAŞKAN MADEM HASSAS, BELEDİYEDEN HESAP SORSUN"

Bakan Karaismailoğlu'nun konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, "Önümde bir yazı var. Uydurma muydurma bilmem." diye konuştu.

Karaismailoğlu ise konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Genel Sekreter Yardımcısı tutanak mı tutar? Lütfen beni kötü siyasetinize alet etmeyin. Biz SSK yönetmedik. 25 yıldır İBB'nin nereden geldiği ortada. Böyle bir şey olabilir mi? Genel Başkan o kadar hassas ise mevcut belediyeden hesap sorsun."

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, "İçişleri Bakanlığı müfettişleri gelse savcıdan bu belgeyi alsa." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Bakan'ın cevabı şu şekilde oldu:

"Bu bir iddiadır. Kendisi de söylüyor. Yolsuzluk yaptı diyor, yakışıyor mu bir genel başkana. Bu zaten iddia zaten."

KILIÇDAROĞLU: "BEN BELGESİZ KONUŞMAM"

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması ise şöyle: "Şimdi Saray da bizi dinliyor. Onun da bağlanmasını istiyorum. Ben belgesiz konuşmam. Elimde belge var. Bu belge uydurma, yanlıştır diyebilirler. Devletin bütün elemanlarını devreye koysunlar."

KARAİSMAİLOĞLU: "YOLDA KALAN OTOBÜSLERİN HESABINI SORUN"

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Bakan Karaismailoğlu şu ifadelerle yanıt verdi:

"Siz gidin belediye otobüsleri neden yolda kalıyor, hastane yolunu niye yapmadın diye belediye başkanından hesap sorun. Levazım Tüneli niye duruyor diye hesap sorun. Şu anda Dolmabahçe Tüneli'nden 60 bin araç geçiyor. Bu tünel yapılınca o kadar araç geçecek."

Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi: "Bu bir belgedir, iddia değildir. Tarih ve numara da vereyim. Sayın Bakan ona da baksın."  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!