banner2

Adaylık savaşında ikinci perde! Kılıçdaroğlu, Akşener-İmamoğlu ittifakını bakın nasıl bitirecek? Ankara'dan bomba kulis bilgileri

Millet İttifakı'nda adaylık krizi devam ederken, İmamoğlu-Kılıçdaroğlu'nun gizli savaşında ikinci perde oynanıyor. Ankara'dan gelen kulis bilgilerini aktaran CHP'li Şaban Sevinç ise bomba bir iddia ortaya attı. Sevinç, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını geri çekerek Akşener'in İmamoğlu'nu önermesini önleyeceğini iddia etti. Sevinç, ''Ankara'da kuvvetli kulisler var' diyerek, Kılıçdaroğlu'nun masaya İlhan Kesici ya da Faik Öztrak'ı önereceğini söyledi.

Gündem 24.01.2023, 11:11 24.01.2023, 11:18
Abone ol
Adaylık savaşında ikinci perde! Kılıçdaroğlu, Akşener-İmamoğlu ittifakını bakın nasıl bitirecek? Ankara'dan bomba kulis bilgileri

Türkiye 2023 seçim sathına girerken muhalefetin oluşturduğı Altılı Masa'da aday belirsizliği sürüyor. 
11 ayda 10 kez biraraya gelen masa üyeleri henüz adaylık üzerine bir konuşma yapamadı ancak CHP ve İYİ Parti arasında kılıçlar çekilmiş vaziyette.

KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞI İYİ PARTİ'NİN VETOSUNA TAKILIYOR

Altılı Masa'nın en güçlü adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'aday benim' diyerek niyetini her defasında belii etmesine rağmen Kılıçdaroğlu2nun olası adaylığı İYİ Parti'nin vetosuna takılıyor.

İYİ Parti ve CHP arasında adaylık belirsizliği nedeniyle tansiyon her geçen gün yükselirken CHP yandaşı gazeteci Şaban Sevinç bomba bir kulis bilgisi paylaştı.

EKREM BEY HALA YARIŞIN İÇİNDE

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Anadolu turlarına dikkat çekip halen yarışın içerisinde olduğunu aktaran Sevinç, ''Ekrem Bey'in hala yarışın içinde olduğunu düşünüyorum. Destek alıyor, itiliyor, talepler geliyor... O talepler hoşuna gidiyor ve Anadolu turlarına devam ediyor. İYİ Parti'nin desteği de cebinde duruyor gibi.'' dedi.

KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞINI GERİ ÇEKECEK

Her fırsatta İmamoğlu'nun önünü açan Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun kazanamayacağına dair sahip olduğu çekincenin kalıcı olduğunu söyleyen Sevinç, Kılıdaroğlu'nun adaylığını geri çekerek Akşener'in İmamoğlu'nu önermesini önleyeceğini iddia etti. 

İLHAN KESİCİ VE FAİK ÖZTRAK BOMBASI

Sevinç, 'Ankara'da kuvvetli kulisler var' diyerek Kılıçdaroğlu'nun masaya İlhan Kesici ve Faik Öztrak isimlerinden birini önereceği bilgisini paylaştı.

BU İŞ TATLI ŞEKİLDE ÇÖZÜLSÜN

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de birkaç gazeteciye geçtiğimiz günlerde 'Bu iş çok gerildi! Kemal Bey İlhan Kesici'yi önersin masaya bu iş tatlı bir şekilde çözülsün' dediği iddiaları var."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!