banner2

Adaylık pazarlığı! Kemal Kılıçdaroğlu rakiplerini bertaraf etme derdine düştü

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Kılıçdaroğlu ile adaylık yarışına giren Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile pazarlığa girişti. Yapılan bu pazarlık neticesinde Ekrem İmamoğlu adaylıktan çekilme kararı aldı.

Gündem 25.07.2022, 12:52
Abone ol
Adaylık pazarlığı! Kemal Kılıçdaroğlu rakiplerini bertaraf etme derdine düştü

2023 seçimleri öncesinde CHP'de ve 6'lı masada adaylık yarışı kızıştı. Cumhur İttifakı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adaylığını ilan ederken, AK Parti ve ittifak ortakları MHP ile BBP Erdoğan'ı ön şartsız destekliyor. 

Öte yandan Millet İttifakı, henüz adayını belirlemiş değil.

CHP KULİSLERİNDE TARTIŞMALAR HAKİM

Adaylık için ise CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li büyükşehir belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile mücadele ediyor.

Parti içinde 3 liderin adaylık çekişmesi rahatsızlık oluştururken özellikle Ekrem İmamoğlu'nun seçim gezileri, Kılıçdaroğlu kanadında bardağı taşıran son damla oldu.

Son olarak konuyla ilgili CHP kulislerinde konuşulanlar, bugün kamuoyunun gündemine oturdu.

ADAYLIK PAZARLIĞI YAPTILAR

Konuya ilişkin köşesinde bir yazı kaleme alan İsmail Saymaz, şunları söyledi:

"CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı İmamoğlu, adaylık krizi için İstanbul'da baş başa görüştü.

Görüşmeyi bugünkü köşesine taşıyan gazeteci İsmail Saymaz, İmamoğlu'nun adaylıktan çekildiğini belirterek şu ifadeleri kaleme aldı;

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, açılıştan sonra Harbiye’deki Hilton Otel’de iki saat baş başa görüştü. Birçok konu ele alındı. Tabii cumhurbaşkanlığı adaylığı da…

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na şunları söyledi: 'Ben sizin en yakın yol arkadaşınızım. Yürüdüğünüz yolda size her türlü destek olmakta benim yanıma hiç kimse yaklaşamaz.'

İmamoğlu’na yakın çevreler, İBB Başkanı’nın hem Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultay imzası topladığı günlerde hem de Canan Kaftancıoğlu’nun ikinci kez aday olduğu İstanbul Kongresi’nde Kılıçdaroğlu’nun istediği yönde hareket ettiğini hatırlatıyor.

Bu görüşme, İmamoğlu’nun bir adım geri çekildiği ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek verdiği şeklinde yorumlanıyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!