banner2

Adaylık kavgasında Kılıçdaroğlu, Fatih Altaylı'yı hedef aldı: "Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik"

6'lı masadan destek görmeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Tüm CHP kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Türkiye’nin içine sindiremezsiniz." ifadeleriyle Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğru aday olmadığını belirten bir yazı kaleme aldı. Altaylı'ya isim vermeden sert sözlerle yanıt veren Kılıçdaroğlu, köşelerden kendisine ders verilmeye kalkışıldığını belirterek, "Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu gayet iyi biliyoruz." dedi.

Gündem 08.09.2022, 22:19 09.09.2022, 21:18
Abone ol
Adaylık kavgasında Kılıçdaroğlu, Fatih Altaylı'yı hedef aldı: "Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik"

6 muhalefet partisinin etrafında toplandığı HDP'nin de dışarıdan desteklediği yuvarlak masada kavga medya üzerinden daha da kızıştı.

İYİ PARTİ-CHP-HDP... ORTALIK KARIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık savaşında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın önünü keserek masaya ismini dayatırken İYİ Parti'nin Buğra Kavuncu üzerinden yaptığı Mansur Yavaş çıkışı dengeleri değiştirdi

İYİ Partinin hamlesi sonrası CHP, Mansur Yavaş ile Meral Akşenerin adaylığını desteklemeyeklerini bildiren HDPye Gürsel Tekin üzerinden'bakanlık verilebilir' açıklamasını yaptı.

Yaşananlarla kriz derinleşirken son olarak Meral Akşener yine Kemal Kılıçdaroğlu 'nu veto eden bir açıklama yaparak, "Seçime kazancak bir aday ile girmeliyiz" ifadelerini kullandı.

FATİH ALTAYLI KÖŞEDEN HEDEF ALDI

Kemal Kılıçdaroğlu İYİ Parti 'den veto yerken köşe yazıları üzerinden de tehdit edilmeye başlandı.

Geçtğimiz aylarda Ekrem İmamoğlu'na yakın Soner Yalçın'ın köşe yazısı ile yaptığı tehdide benzer bir yazı bu kez Habertürk yazarı Fatih Altaylı 'dan geldi.

"KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU TÜRKİYE'NİN İÇİNE SİNDİREMEZSİNİZ"

Altaylı bugün yazdığı yazıda önceki yazılarını hatırlatarak, "Kemal Bey, CHP içindeki bir grubun, bir kliğin adayı olabilir. Peki halk ister mi!" ifadeleriyle Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğru aday olmayacağını ima etti.

Altaylı, "Tüm CHP kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Türkiye'nin içine sindiremezsiniz. Buseçim genel merkez hatasından kaynaklanan bir nedenle kaybedilirse, emin olun CHP seçmeni CHP binasını yerle bir eder."dedi

Altaylı'nın açıklamaları sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden mesajlar paylaştı.

Kılıçdaroğlu, köşelerden kendisine ders verilmeye kalkışıldığını belirterek, "Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunugayet iyi biliyoruz." dedi.

Kılıçdaroğlu şunları yazdı:

"Bir grup konuşmamda söylediğimi yeniden hatırlatma ihtiyacı duydum. Bu sefer daha net söyleyeyim… Son zamanlarda kerameti kendindenmenkul bazı kişiler bir anda muhalif yazar oldular. 20 yıllık yandaşlıktan sonra, bir baktık oluvermişler işte.

"KÖŞELERİNDE DERS VERMEYE KALKIYORLAR"

Bunların bazıları köşe yazarı, bazıları araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar; muhalefet nasıl yapılır, kelle koltukta mücadele eden banaöğretmeye kalkıyorlar. Defalarca suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar.

"ATEŞ OLSALAR CÜRMÜ KADAR YER YAKARLAR"

Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan,televizyonlarda konuşmayan, "Alo Holdinglerin" medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu böyle biline."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!