banner2

Adalet Bakanı Bozdağ'dan Almanya'ya Gezi Davası tepkisi! 'Kimsenin haddi değil'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Almanya'nın Türk büyükelçiyi Osman Kavala için çağırmasına tepki gösterdi. Bozdağ açıklamasında, 'Almanya dahil hiçbir ülkenin Türkiye’nin içişlerine müdahale girişimi hakkı da haddi de değildir.' ifadelerini kullandı.

Gündem 29.04.2022, 17:42 29.04.2022, 18:07
Abone ol
Adalet Bakanı Bozdağ'dan Almanya'ya Gezi Davası tepkisi! 'Kimsenin haddi değil'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajda, Almanya'nın Osman Kavala ile ilgili hamlelerine tepki gösterdi. 

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin Berlin Büyükelçisini Osman Kavala kararı için çağırmasını içişlere müdahale olduğunu ifade eden Bozdağ, "Almanya dahil hiçbir ülkenin Türkiye’nin içişlerine müdahale girişimi hakkı da haddi de değildir." sözlerine yer verdi. 

Bakan Bozdağ Twitter hesabından şu ifadelere yer verdi: 

Ülkemizde görülmekte olan bir dava ile ilgili Berlin Büyükelçimizin Almanya Dışişleri Bakanlığı'na çağrılması,Türkiye'nin içişlerine açık bir müdahale girişimidir. Almanya dahil hiçbir ülkenin Türkiye'nin içişlerine müdahale girişimi hakkı da haddi de değildir.

'ALMANYA KENDİSİNE BAKSIN'

Kraichtal ve Backnang yangınını, Solingen Faciası, Ludwigshafen Yangını, Hanau'da ırkçı terör saldırısı ve NSU Davası gibi nice katliamın faillerinin yargılandığı davalarda Almanya'nın hukuku nasıl ayaklar altına aldığına tüm dünya şahittir. Almanya Türkiye'ye değil kendine baksın.

'ALMANYA HADDİNİ AŞMIŞTIR'

Türkiye tam bağımsız bir devlettir. Türk milleti adına karar veren Türk yargısı da tam bağımsızdır. Türk hakimleri; Anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdan kanaatlerine göre hüküm verirler. Haddini aşan Almanya'yı kınıyorum ve uluslararası hukuka uymaya davet ediyorum

TÜRKİYE LEHİNE SADECE MACARİSTAN OY KULLANDI

Diğer yandan AB'de Osman Kavala'ya verilen ceza için yapılan kınama oylamasında Türkiye'nin lehine oy veren tek ülke Macaristan oldu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!