Abdullah Gül, Kılıçdaroğlu'nu harcadı! Ekrem İmamoğlu için çalışıyor...

Ofis olarak kullandığı Maslak'taki Ayazağa Kasrı'ndan siyasete yön veren eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2018'de birlikte yürüdüğü Kemal Kılıçdaroğlu'nu yarı yolda bıraktı. Gül, İmamoğlu'na destek halkasını genişletmek için uğraş veriyor.

Gündem 07.12.2021, 18:31 07.12.2021, 19:00
Abone ol
Abdullah Gül, Kılıçdaroğlu'nu harcadı! Ekrem İmamoğlu için çalışıyor...

Kavacık'ta 13 milyon dolar değerindeki 3 bin 600 metrekarelik köşkünde yaşayan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2023'e doğru siyaseti dizayn faaliyetlerini Maslak'taki Ayazağa Kasrı'nda yürütüyor. 

Halen giderleri devlet bütçesinden karşılanmakta olan 18 araç ve 90 kadar personeliyle Gül, Millet İttifakı'na perde gerisinden sufle veren gizli lider edasıyla gece gündüz çalışıyor. 

ŞİMDİ DE KILIÇDAROĞLU'NU SATTI 

24 Haziran 2018 tarihindeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'a karşı aday olmak isteyen ancak yaptırdığı gizli kamuoyu anketlerinde kendisine halk desteği yüzde 20'yi geçmeyince adaylıktan vazgeçen Gül, aradan 3 yıldan fazla süre geçmesine rağmen Millet İttifakı'nın önemli aktörlerinden biri olma konumunu sürdürüyor. 

24 Haziran'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönlündeki 'çatı aday' durumundaki Gül, bir yandan Ali Babacan'a kurdurduğu DEVA Partisi'ni yönlendirirken aynı zamanda Millet İttifakı'nda Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemeyen kesimleri de organize etmeye çalışıyor. 

O BULUŞMAYI GÜL EMRETMİŞ

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemediği biliniyor. Millet İttifakı'nda Kılıçdaroğlu'na karşı cepheyi genişletmek isteyen Ekrem İmamoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na ilginç bir ziyarette bulundu. Eşiyle birlikte Davutoğlu'nun evine giden İmamoğlu, burada eski başbakanla samimi pozlar verdi. 

İmamoğlu-Davutoğlu ziyaretine İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in aracılık ettiği belirtiliyor. İddiaya göre buluşmanın arkasındaki gölge isim ise Ayazağa Kasrı'ndaki Abdullah Gül'den başkası değil. Gül'ün Akşener'e aracılar yollayıp kendisinden İmamoğlu'nu aramasını ve onu Davutoğlu ile buluşturmasını istediği belirtiliyor. 

KAVGA PATLADI PATLAYACAK

İmamoğlu'na 'İstanbul fatihi' diyen ve gönlündeki cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan eden Akşener, Gül'ün de desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın destekçi halkasını genişletmeye uğraş veriyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kesin kararlı görünüyor. 

Yıllar önce birlikte yol yürüdüğü Erdoğan'a karşı 'intifada' başlatan Abdullah Gül, 2018'de kendisini destekleyen Kemal Kılıçdaroğlu'nu da yarıyolda bıraktığını ilan etmiş oldu. Bir süredir ilişkilerinin soğuk olduğu Ahmet Davutoğlu ile geçtiğimiz hafta Ayazağa Kasrı'nda 3 saatlik bir görüşme gerçekleştiren Gül'ün Davutoğlu'nu İmamoğlu'nun adaylığı konusunda ikna ettiği belirtiliyor. Kapalı kapılar ardında süren savaşın kamuoyu önüne yansıması artık an meselesi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!