Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD'den PKK'ya tam destek: Teröristlere silah fabrikası kurdular!

ABD'den PKK'ya tam destek: Teröristlere silah fabrikası kurdular!

ABD'nin terör örgütü PKK'ya verdiği destekle yeni bir skandala daha imza attı. Suriye'nin Haseke bölgesinde terör örgütü PKK/PYD'ye silah ve mühimmat desteği veren ABD'nin, teröristlere silah fabrikası kurduğu ortaya çıktı.

Gündem

23.01.2024, 21:26

PKK’ya Suriye’de silah ve mühimmat desteği veren ABD’nin terör örgütüne Suriye’nin Haseke bölgesinde silah fabrikası kurduğu tespit edildi. Teslim olan teröristin vrdiği ifadede fabrikada mayın kalıpları ve ‘HAVAR’ isimli silah başta olmak üzere çeşitli suikast silahlarının üretildi ortaya çıktı. Teslim olan terörist T.B.,Tel Tamir'den gelen ABD askerlerinin teröristlere suikast silahı dağıttığını ve bu konuda eğitim verdiğini de belirtti. 

10 Temmuz dolar 33 TL mi oldu? Bugün 1 dolar ne kadar? 10 Temmuz dolar 33 TL mi oldu? Bugün 1 dolar... Haberi Görüntüle

ABD VE PKK ARASINDAKİ KİRLİ İLİŞKİ HER GEÇEN GÜN DERİNLEŞİYOR 

Terör örgütü PKK ile ABD arasındaki ilişki her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor. PKK’dan kaçıp teslim olan teröristlerin ifadeleri, ABD-PKK arasındaki bağı ortaya koyuyor. Mayıs 2016’da terör örgütüne katılan T.B., ikna edilerek 7 yıl sonra PKK’dan kaçıp teslim oldu. T.B.’nin güvenlik güçlerine verdiği ifadede kirli ilişkiye dair yeni detaylar ortaya çıktı. 

SUİKAST SİLAHLARI ÜRETİLİYOR 

PKK/YPG’nin, ABD’nin desteğiyle Suriye’nin Haseke kentinde bir tesis kurduğunu ifade eden T.B., burada mayın kalıpları ve “HAVAR” isimli silah başta olmak üzere çeşitli suikast silahlarının üretildiğini belirtti. T.B., Tel Tamir’deki ABD üssünden gelen ABD askerlerinin örgüt mensuplarına silah eğitimi verdiğini, suikast silahlarının Tel Tamir bölgesindeki sözde sabotaj birimlerine teslim edildiğini söyledi. 

ÇİN SEDDİ ADI VERİLEN PATLAYICI DA ÜRETİLİYOR

T.B. terör örgütü tarafından kullanılan bazı patlayıcı düzenekleriyle ilgili olarakta “Çin Seddi” adı verilen uzaktan kumandalı EYP (el yapımı patlayıcı) ve sözde “Şehit Fuat Devresi” denilen EYP üretiminden bahseden T.B., patlayıcıların detaylarını da anlattı. T.B., Çin Seddi Devresi’nin 12 devreli olduğunu, televizyon kumandasına benzeyen ve aynı anda patlatılabilen bir sistem olduğunu, sözde Şehit Fuat Devresi’nin ise 4 kez tetiklenince patladığını söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading