banner2

ABD, Türkiye'deki seçime müdahale mi ediyor? Şebnem Bursalı çarpıcı detayları açıkladı

ABD'li danışmanlık firması bazı illerde neden anketler yapıyor? Atv Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı A Haber'de konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Gündem 24.03.2023, 17:37 24.03.2023, 17:51
Abone ol
ABD, Türkiye'deki seçime müdahale mi ediyor? Şebnem Bursalı çarpıcı detayları açıkladı

ABD, Türkiye'deki seçime müdahale mi ediyor? sorusunun cevabı merak ediliyor. ABD'li danışmanlık firması bazı illerde aktivite gösteriyor.  Atv Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı A Haber'de konuyla alakalı flaş açıklamada bulundu. Şebnem Bursalı, "Bir süre önce Obama'nın sosyal medya ekibinden 6 kişinin İstanbul'a geldiği kulislere yansımıştı. Bu 6 kişi enteresan bir şekilde kimin tarafından getirildiği henüz belli değil sözde belli değil ama ne için geldikleri çok açık. 5 yıldızlı bir otelde bunlar bir üs kurdular ve İstanbul'u 4 bölgeye ayırdılar. Ankara, İzmir ve Adana'yı da ikişer bölgeye ayırdılar. Buralarda mahalle mahalle çalışıyorlar." dedi.

ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı, A Haber canlı yayınında kullandığı ifadeler şu şekilde;

"MAHALLE MAHALLE ÇALIŞIYORLAR"

"Bir süre önce Obama'nın sosyal medya ekibinden 6 kişinin İstanbul'a geldiği kulislere yansımıştı. Bu 6 kişi enteresan bir şekilde kimin tarafından getirildiği henüz belli değil sözde belli değil ama ne için geldikleri çok açık. 5 yıldızlı bir otelde bunlar bir üs kurdular ve İstanbul'u 4 bölgeye ayırdılar. Ankara, İzmir ve Adana'yı da ikişer bölgeye ayırdılar. Buralarda mahalle mahalle çalışıyorlar.

Ne yapıyorlar bunlar? Öncelikle bir önceki seçimde ne kadar oy kimlere çıkmış o anlamda çalışıyorlar ve ayrıca seçmen tercihlerine yönelik de özel içerikler üretiyor bu ekip. Bu içerikler daha sonra özellikle sosyal medyanın bütün aparatları bütün mecralardan servis edilecek ve belli kitleye belli konuda manipülasyonlar yapılacak."

SEÇMENİN TERCİHLERİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIIYORLAR

Aynı şekilde ABD'li ünlü bir danışmanlık şirketinin yine ekibi Türkiye'ye geldi bunlar bir çalışma yapıyor. Özellikle Cumhur İttifakı'nın fazla oy aldığı yerlerde mahalle mahalle ev ev çalışmalara devam ediyorlar.

ABD niye ilgileniyor? Doğrudan bir müdahale nerede görülmüş? Doğrudan bütün güçleriyle kirli ve gizli güçleriyle şu an Türkiye'deki 2023 14 Mayıs seçimleri öncesinde ciddi bir çalışma yapıyor. Bunun amacı belli siyasi manipülasyon yapmak. Psikolojik harekat yapmak. Doğrudan seçimlerin sonucunu değiştirmeye yönelik sosyal medya üzerinden seçmenin tercihlerini değiştirmeye yönelik çalışmalar yapmak." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!