Yandex Metrica

ABD, PKK'nın işgalindeki bölgeye 40 araçlık askeri takviye yolladı

ABD, PKK'nın işgalindeki bölgeye 40 araçlık askeri takviye yolladı

ABD, Suriye'nin Haseke ilinde terör örgütü PKK/YPG'nin işgalinde bulunan bölgelerdeki üssüne, 40 araçtan oluşan askeri takviye yolladı.  

Gündem

25.06.2024, 17:37

ABD ordusu, PKK'nın işgalinde olan bölgeye 40 araçlık askeri takviye yolladı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, ABD'ye ait konvoy dün gece saatlerinde Irak ile Suriye arasındaki El-Velid Sınır Kapısı'ndan Haseke'ye giriş yaptı.

Aralarında ABD askerlerini taşıyan Bradley tipi zırhlı araçların da bulunduğu 40 araçlık konvoy, Haseke'ye bağlı Kasrek köyündeki askeri üsse ulaştı.

Konvoyda yakıt tankerleri, tıbbi malzeme ve mühimmat yüklü askeri araçların olduğu iddia ediliyor.

Dümdüz yolda kadın sürücü otomobilini devirmeyi başardı! O anlar kameralara yansıdı Dümdüz yolda kadın sürücü otomobilini devirmeyi başardı! O anlar kameralara... Haberi Görüntüle

PETROL SAHALARINA YERLEŞİYORLAR

ABD, Ekim 2019'da Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla harekat bölgesindeki üslerini boşaltırken petrol sahaları civarında yerleşmeye öncelik vermişti.

Terör örgütü PKK'ye desteğini sürdüren ABD, Suriye'de Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde örgüt işgalindeki bölgelerde çok sayıda üs ve askeri noktada varlık göstermeye devam ediyor.

Washington yönetimi, PKK/YPG'li teröristlerin işgalindeki petrol sahalarında bulunan askeri üs ve noktalarına da sürekli takviye gönderiyor.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading