ABD'li gazeteciden dikkat çeken Erdoğan yorumu: Otoriter olarak etiketlenen Erdoğan önceden belirlenmeyen soruları cevapladı!

NATO Liderler Zirvesi'nin kapanışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD ve İngiltere başkanları yalnızca kendi gazetecilerine önceden belirlenen soruların cevaplarını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise rastgele soruları aldı. ABD’li gazeteci Michael Tracey, o anları şu sözlerle aktardı: 'Otoriter' olarak etiketlenen Erdoğan, önceden belirlenmeyen soruları cevapladı. Erdoğan'ın yardımcısı bana soru soracakların önceden seçilmediğini ve istediğim her şeyi sorabileceğimi söyledi.

Gündem 01.07.2022, 15:29 01.07.2022, 15:29
Abone ol
ABD'li gazeteciden dikkat çeken Erdoğan yorumu: Otoriter olarak etiketlenen Erdoğan önceden belirlenmeyen soruları cevapladı!

NATO Liderler Zirvesi sona erdi. Zirve kapanışında birçok lider açıklamalarda bulundu, gazetecilerden soru aldı. ABD Başkanı Joe Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson, kendi ülkelerinin medyasına söz vererek yalnızca önceden belirlenmiş soruları cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rastgele soru alması ise gündem oldu. 

ABD'Lİ GAZETECİNİN ERDOĞAN ŞAŞKINLIĞI

O anlara dair ABD’li gazeteci Michael Tracey, dikkate değer notlar aktardı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, diğer ülke liderlerinin aksine önceden belirlenmemiş soruları kabul ettiğini, daha çok soru aldığını söyledi.

'ERDOĞAN'IN YARDIMCISI SORU SORACAKLARIN ÖNCEDEN SEÇİLMEDİĞİ İSTEDİĞİMİ SORABİLECEĞİMİ SÖYLEDİ'

Tracey, şaşkınlığı şu sözlerle aktardı:

"Erdoğan'ın yardımcısı bana soru soracakların önceden seçilmediğini ve istediğim her şeyi sorabileceğimi söyledi. Erdoğan bana söz hakkı verip sorumu cevapladı. Ukrayna için diplomasi çağrısı yapan az sayıdaki NATO lideri olduğunu, buna karşın ABD/İngiltere'nin askeri gerginliği tırmandırma çağrısı yaptığını belirttim.

'OTORİTER OLARAK ETİKETLENEN...'

'Otoriter' olarak etiketlenen Erdoğan'a, her ikisi de önceden belirlenen soru alan Joe Biden ve Boris Johnson'dan çok daha fazla soru sorulduğunu kayda geçirmek istiyorum.

BIDEN'IN SORULARI BELLİYDİ

Biden, Ukrayna'ya yeni silahlar göndermeye karar verdiğini duyurdu. İlk sırada oturan Jake Sullivan (ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı) başıyla onayladı. Yalnızca önceden seçilen AP, NYT, Bloomberg, WSJ ve NBC sordu."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!