banner2

ABD Genelkurmay Başkanı Suriye’de görüntülendi! Fotoğrafları deşifre oldu

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in Suriye’nin kuzeyinde gerçekleşen ziyareti hiç duyurulmamıştı. O görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

Gündem 05.03.2023, 17:52 06.03.2023, 16:39
Abone ol
ABD Genelkurmay Başkanı Suriye’de görüntülendi! Fotoğrafları deşifre oldu

Suriye meydana gelen iç savaşın üzerinden tam on üç yıl geçmesine günler kala bomba gibi gelişme yaşandı. Suriye’nin kuzeyinde ve doğusunda sekiz yıldır asker bulunduran ABD terör örgütü YPG ile işbirliği yapıyor.

EN ÜST DÜZEY ZİYARET

Bir diğer terör örgütü DEAŞ'a karşı YPG'lilerle birlikte savaştığını iddia eden ABD'nin Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Cuma günü İsrail'deydi. Milley ve beraberindeki gazetecileri taşıyan uçak, Cumartesi günü sessiz bir şekilde Suriye'nin kuzeyine iniş yaptı. Sürpriz gezi, sekiz yıllık Amerikan varlığında bugüne kadar gerçekleşmiş en üst düzey ziyaret niteliği taşıyor.

İLK KEZ SURİYE’YE AYAK BASTI

New York Times, ABD Genelkurmay Başkanı Milley'in görev süresi boyunca ilk kez Cumartesi günü Suriye'ye ayak bastığını dile getirdi. Daha önce duyurulmayan sürpriz gezi sırasında konuşan general Milley, ziyaretin Suriye'deki ABD askerlerinin Amerikan güvenliği için devam eden değerini ilk elden anlamak adına bir şans olduğunu savundu.

"Kuvvet korumasını kontrol etmek istedim" diyen ABD Genelkurmay Başkanı, kendisine eşlik eden gazetecilere Suriye'deki birliklerinin doğrudan olmasa bile ateş saldırısına maruz kaldıklarını söyledi. New York Times, Suriye'deki Amerikan askerlerine ya da birliklerin konuşlandığı üslerin yakınlarına son bir yılda onlarca roket saldırısı gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!