banner2

ABD Başkanı Biden Müslümanların ramazan ayını kutladı!

ABD Başkanı Joe Biden, Müslümanların ramazan ayını tebrik ederek, "Son yıkıcı depremlerde çok sayıda yakınını kaybeden Türkiye ve Suriye halkları ile geçen yaz yaşanan sel felaketinden sonra hayatlarını yeniden inşa eden Pakistan halkının yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Gündem 23.03.2023, 01:14
Abone ol
ABD Başkanı Biden Müslümanların ramazan ayını kutladı!

ABD Başkanı Joe  Biden, ramazan ayına özel yazılı açıklama yayımladı. Biden, "Bu kutsal tefekkür döneminde ABD olarak, zorluk ve yıkıma maruz kalan Müslüman topluluklara desteğimizi de yineliyoruz. Son yıkıcı depremlerde çok sayıda yakınını kaybeden Türkiye ve Suriye halkları ile geçen yaz yaşanan sel felaketinden sonra hayatlarını yeniden inşa eden Pakistan halkının yanında olmaya devam edeceğiz."dedi. 

"MÜSLÜMANLARLA DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ"

Biden, dini inanç özgürlüğüne de vurgu yaparak, "Ortaklarımızla birlikte ABD olarak, Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki Uygurlar, Burma'daki Rohingyalılar ve dünyanın dört bir yanında zulüm gören diğer Müslüman topluluklar dahil olmak üzere, baskıya maruz kalan Müslümanlarla dayanışma içindeyiz" açıklamasına yer verdi. 

HUZURLU BİR RAMAZAN GEÇİRMELERİNİ DİLEDİ 

Bilim ve teknolojiden sanat ve akademiye, hukuk ve tıptan, ticaret ve bürokrasiye Müslüman Amerikalıların ülkeye katkılarının altını çizen Biden, bu kapsamda daha eşit, adil ve hoşgörülü bir ulus inşa etmeye olan taahhüdünü yineledi.Joe Biden, ABD ve dünyadaki tüm Müslümanlara seslenerek, mübarek ve huzurlu bir ramazan geçirmelerini diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!