90'lar romantizmine tepki gösterdi: Çöp patlamış adam Metallica konseri diyor

Türkiye tarihinin en karanlık yılları olan 90'ları övme modasına Cumhurbaşkanı Danışması İsmail Cesur'dan tepki geldi. 1993 yılında yaşananları paylaşan Cesur, ''Çöp patlamış insanlar ölmüş, adam hala Metallica konseri vardı diyor. Çöp patlamış ya çöp…'' sözleriyle 90'lar romantizmini alaya aldı.

Gündem 20.04.2022, 12:36 20.04.2022, 15:15
Abone ol
90'lar romantizmine tepki gösterdi: Çöp patlamış adam Metallica konseri diyor

Sosyal medyada AK Parti'ye muhalefet etme biçimi olarak ortaya çıkan '90'lı yılları övme' paylaşımları alay konusu olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur Twitter'da yaptığı paylaşımda '90'lar romantizmine' tepki gösterdi. 

''93 YILI ÖVÜLMÜŞ, ŞAKA MISINIZ BİRADER?''

''Sitede 1993 yılı övülmüş bütün gün. Şaka mısınız birader?'' diye soran Cesur, 1993'te Türkiye'de yaşanan karanlık ve tuhaf olayların kronolojik listesini yayınladı. 

''ÇÖP PATLAMIŞ AMA ADAM METALLICA KONSERİ DİYOR''

28 Nisan 1993 günü yaşanan  ve 39 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan İstanbul Ümraniye'deki Hekimbaşı çöplüğü patlamasını hatırlatan İsmail Cesur, ''Çöp patlamış insanlar ölmüş, adam hala Metallica konseri vardı diyor. Çöp patlamış ya çöp…'' sözleriyle sosyal medyada 90'ları öven paylaşımlara tepki gösterdi. 

EN KARANLIK YILDA NELER OLMUŞTU?

Doksanlarda en karanlık yıl olarak tarihe geçen 1993 yılında yaşanan olaylar arasında Madımak ve Başbağlar katliamları, İSKİ skandalı ve terör örgütü PKK'nın Bingöl-Elazığ karayolundaki iki otobüsü durdurarak 33 silahsız eri şehit ettiği katliam var. 

Silahlı ve bombalı suikastler, esrarengiz kazalar ve faili meçhuller yılı olan 1993'te Uğur Mumcu katledildi; Adnan Kahveci, trafik 'kazasında', Eşref Bitlis uçak 'kazasında' vefat etti. Cumhurbaşkanı Turgut Özal 'ani bir şekilde' hayatını kaybetti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!