banner2

8 yaşındaki Ukraynalı kızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: Çocuklar ölmesin diye sizden 1 Bayraktar rica ediyorum

Ukrayna Kiev'deki Türk Büyükelçiliği'nde düzenlenen 29 Ekim resepsiyonunda 8 yaşındaki Ukraynalı bir kızın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben kaleme aldığı mektup sergilendi. Mektupta, ''Çocuklar ölmesin diye sizden 1 Bayraktar rica ediyorum" dediği görüldü.

Gündem 29.10.2022, 12:11 29.10.2022, 14:59
Abone ol
8 yaşındaki Ukraynalı kızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: Çocuklar ölmesin diye sizden 1 Bayraktar rica ediyorum

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken birçok insan can vermeye devam ediyor.

KÜÇÜK KIZDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A MEKTUP

Türkiye'nin Ukrayna'ya savaştan önce satmaya başladığı Bayraktar TB2 SİHA'lar, Ukrayna'da direnişin sembolü olurken, savaşta önemli bi yere sahip.

Kiev'deki Türk Büyükelçiliği'nde düzenlenen 29 Ekim resepsiyonundan duygulandıran bir anektod paylaşıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle düzenlenen resim sergisinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben 8 yaşındaki Ukraynalı çocuğun yazdığı bir mektup dikkatleri çekti.

'ÇOCUKLAR ÖLMESİN DİYE EN AZ 1 BAYRAKTAR RİCA EDİYORUM'

Irpin kentinden olduğunu söyleyen ve bir adet Bayraktar TB2 isteyen 8 yaşındaki Jenya, TB2'nin yanı sıra Ukrayna ile Türkiye bayraklarını çizdiği mektubunda şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan! Benim adım Jenya, 8 yaşındayım. Kahraman şehir Irpin'denim. Sizde Bayraktar var. O'nlar savaş için. Bizde ise savaş var. Bizim zaferimiz için, çoçuklar ölmesin diye en az 1 Bayraktar sizden rica ediyorum. Teşekkür ederim! Slava (Şan olsun) Ukrayna!

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!