banner2

7'li koalisyonda Ümit Özdağ çatlağı! HPD'li Hasip Kaplan: 28 Mayıs'tan sonra hiçbir güç bizi durduramaz

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ümit Özdağ ile ittifakı sonrası HDP’den açıklamalar gelmeye devam ediyor. HDP'li Hasip Kaplan, Kılıçdaroğlu'nun HDP'ye verdiği sözleri anımsatarak, “28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra hiçbir güç bizi durduramaz..!" dedi.

Gündem 25.05.2023, 10:26 25.05.2023, 11:11
Abone ol
7'li koalisyonda Ümit Özdağ çatlağı! HPD'li Hasip Kaplan: 28 Mayıs'tan sonra hiçbir güç bizi durduramaz

Zafer Partisi Başkanı Ümit Özdağ, ikinci turda Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceğini açıkladı.

Ümit Özdağ'ın eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı haline gelen HDP'nin de içinde yer aldığı bu koalisyona girmesi tepkileri de beraberinde getirmiş ve milliyetçi kesim tarafından eleştirilmişti.

Daha önce yaptığı ''Türkiye’de iç savaş çıkar çünkü Kılıçdaroğlu ile beraber bir süre geçtikten sonra HDP, PKK desteği isteyecektir.'' açıklamalarıyla dikkat çeken Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na destek verecek olması ve HDP'nin büyük tepkisine neden oldu.

HDP ve Kandil tarafından desteklenen Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ümit Özdağ üzerinden dikkat çeken bir gönderme geldi.

HASİP KAPLAN: BİZİ HİÇBİR GÜÇ DURDURAMAZ

HDP'li Hasip Kaplan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra hiçbir güç bizi durduramaz..!" mesajını verdi. Hasip Kaplan diğer mesajında ise ''28 Mayısta CB Seçimlerinde Tayyibi Esfelese Gönderiyoruz..!'' dedi.

HDP’li Erol Katırcıoğlu da Kemal Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ'ın el sıkışmasına tepki gösterdi.

''KILIÇDAROĞLU'NU ÇAPSIZ KILAR''

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Erol Katırcıoğlu, şunları kaydetti;

''Şimdi öğrendim beyefendi (Ümit Özdağ) bir de kayyım yetkisi istiyormuş. Kusura bakmayın ama böyle bir ittifakın adayına oy vermemiz mümkün değil. Aklınızı başınıza alın. Böyle çapsız adamlarla anlaşmaya çalışmak Kılıçdaroğlu'nu çapsız kılar. Bizden söylemesi.''

''KILIÇDAROĞLU KAYBEDER''

Erol Katırcıoğlu, diğer paylaşımında ise ''Ümit Özdağ iç işleri bakanı mı? Umarım bu saçmalığı yapmazlar! Kılıçdaroğlu'nun attığı en vahim adım olur ve kaybeder. Bizden söylemesi!'' dedi.

Ümit Özdağ iç işleri bakanı mı? Umarım bu saçmalığı yapmazlar! Kılıçdaroğlu'nun attığı en vahim adım olur ve kaybeder. Bizden söylemesi!

— Erol Katırcıoğlu (@ErolKat) May 24, 2023

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!