banner2

6'lı masada sular durulmuyor! Adaylık krizinden sonra şimdi de tarih krizi patlak verdi

Millet İttifakı'nda  yaşanan adaylık krizi devam ederken ittifak içinde şimdi de adayın ne zaman açıklanacağına yönelik yeni bir kriz ortaya çıktı.

Gündem 30.01.2023, 20:49 30.01.2023, 21:51
Abone ol
6'lı masada sular durulmuyor! Adaylık krizinden sonra şimdi de tarih krizi patlak verdi

CHP'nin adaylığını açıklanacağı tarih olarak 13 Şubat'ı belirledi. Ancak  İYİ Parti'den bu konuyla ilgili üst üste açıklamalar geldi. CHP'li Özgür Özel'in "13 Şubat tarihinde adayın belirlenmesini bekliyoruz" açıklamasının ardından İYİ Partili isimler bu tarihte bir açıklamanın olmayacağını ifade etti. Aday tarihi kriziyle ilgili  son açıklama İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorludan gelirken Zorlu "Son açıklanan altılı masa toplantısındaki bildiride konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirileceği bilgisi mevcut ama adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil." dedi. 

İTTİFAK DA  TARİH KRİZİ PATLAK VERDİ 

Kılıçdaroğlu'nun sürekli olarak kendisini ön plana atmasına karşılık, Meral Akşener'in "kazanacak aday" kartını kullanarak İmamoğlu'nu ön plana çıkarma çabaları gündemdei yerini korurken ttifakta şimdi de adayın açıklanacağı tarihe ilişkin yeni bir kriz ortaya çıktı. 

"13 ŞUBAT'TA ADAYIN BELİRLENMESİNİ BEKLİYORUZ"

Art arda toplantılar düzenleyen ancak adayın ismi konusunda somut bir sonuç ortaya koyamayan altılı masada artık gözler 12. toplantıya çevrilirken toplantının içeriğine ilişkin açıklama CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel''den geldi.

Özel açıklamasında şu şekilde konuştu; "13 Şubat'ta adayın belirlenmek üzere liderlerin toplanacakları Sayın Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde toplanacakları artık biliniyor. 13 Şubat tarihinde adayın belirlenmesini bekliyoruz." 

İYİ PARTİ: 13 ŞUBAT'TA BİR İSİM ÇIKMAYACAK 

Özgür Özel'in '13 Şubat' tarihine ilişkin yaptığı çıkıştan sonra İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, "13 Şubat'ta bir ismin çıkacağını öngörmüyorum" dedi. 

KILIÇDAROĞLU TARİH VERDİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde katıldığı canlı yayında Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat'ta belirleneceğini ifade etti. 

CHP "4 ŞUBAT" DEMİŞTİ

CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik de 4 Şubat 2023'ü işaret eden bir paylaşımla Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ilan etmişti.

BÖYLE BİR TARİH BİLGİSİ MEVCUT DEĞİL

Bu son gelişmelerle birlikte belli olmayan adayın açıklanacağı tarihe ilişkin CHP'yi adeta yalanlayan bir açıklama da İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan geldi.

Zorlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat'ta açıklanacağına yönelik sözleriyle ilgili olarak "Son açıklanan altılı masa toplantısındaki bildiride konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirileceği bilgisi mevcut ama adaylık açıklamasına yönelik bir bilgi mevcut değil. Prosedür olarak şunun altını çizmem lazım, 13 Şubat öncesinde liderler arasında bir görüşme trafiği olacak." dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!