banner2

6'lı masa dağılıyor! Yeni ittifak yolda: 8 partiden oluşacak ittifakı adı ise Milli Cephe...

2023 seçimlerine az bir zaman kala 6'lı masa dağılma aşamasına geldi. Kaosun eksik olmadığı itirafa ilişkin yeni iddialar ortaya atılıyor. Bomba kulis haberi ise Tv100 ekranlarında Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur ortaya attı. Gazeteci Fuat Uğur, Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necdet Öz'e dayandırdığı kulisine göre 8 partiden oluşan yeni bir ittifak kuracağını iddia etti. Yeni ittifakın adı ise “Milli Cephe” olacak.

Gündem 20.09.2022, 01:37 20.09.2022, 01:58
Abone ol
6'lı masa dağılıyor! Yeni ittifak yolda: 8 partiden oluşacak ittifakı adı ise Milli Cephe...

6’lı masa sallantıdayken yeni bir ittifak olacağı yönünde bomba bir kulis haberi siyaset arenasını yeniden hareketlendirdi. tv100.com yazarları Barış Yarkadaş, Latif Şimşek, gazeteciler Şaban Sevinç, Fuat Uğur, Hacı Yakışıklı ve tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel; Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.Gazeteci Fuat Uğur, Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necdet Öz'e dayandırdığı kulisinde 8 partiden oluşacak yeni bir ittifakın doğacağını öne sürdü. 

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necdet Öz’ün kendisine aktardığı kulis bilgisini paylaşan Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur, “Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necdet Öz, ‘Muhalefet 6’lı masadan büyüktür’ diye bir mesaj atmış ve ‘Kapsama alanı öyle geniş bir ittifak ortaya çıkacak ki diyor siyasetin kartları yeniden dağıtılacak, ezberler bozulacak’ diyor” dedi.

8 PARTİDEN OLUŞACAK İTTİFAK GELİYOR: MİLLİ CEPHE

Uğur, konuşmasına şu şekilde devam etti; “Zaten ‘Ümit Özdağ ile yürütülen çalışma devam ediyor’ diyor. Ve 8 partiden oluşacak bir ittifak çıkacak ve adı ‘Milli Cephe’ diyor. Şöyle bir durum var. ‘Bu partiler düzeyinde bir katılım olmayacak, başkanlar düzeyinde bir katılım olacak’ diyor. ‘Önce dört sonra dört toplamda sekiz parti’ diyor. ‘Yer yerinden oynayacak ve adı da Milli Cephe’ diyor. Adayınız Mansur Yavaş mı diye sordum… Malum Ümit Özdağ, Mansur Yavaş ismini önerdi. Cevap vermedi. Yani dolayısıyla böyle bir ihtimal var mı diye de aklımdan geçiriyorum ama ‘Yok artık, bu kadar da olmaz’ diyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!