banner2

'40 liraya su satılır mı?' tartışması devam ediyor

Bodrum plajlarındaki pahalılık sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. İşletmeler, fiyatlardaki pahalılığın normal olduğunu söylerken müşteriler '40 liraya su mu olur?' diyerek rahatsızlıklarını dile getiriyor.

Gündem 28.07.2021, 10:38
Abone ol
'40 liraya su satılır mı?' tartışması devam ediyor

Yaz sezonunun klişeleri arasına giren Beach adisyonları sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılıyor. Adisyonlar, yüksek fiyatları ile öne çıkarken işletme sahipleri "Bu bir arz-talep meselesi. Su 40 lira ama fiyatlar turistlere göre oldukça makul. Uygun fiyatlı yerler ve halk plajları da var" şeklinde kendilerini savunuyor.

Bu konu hakkında açıklama yapan Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, salgın döneminde işletmelerin uzun süre kapalı kaldığının altını çizerek, "Aynı zamanda enflasyon faktörü de var. İşletmeler arz ve talebi bir fiyatla buluşturmazlarsa müşterilerinin kendilerini cezalandıracağını ve fahiş fiyatlarla uzun dönemde müşterileri rakiplere kaptıracaklarını da biliyorlar" şeklinde konuştu.

'BAYRAMDA DOLULUK ORANI YÜZDE 100'E YAKINDI'

Konu hakkında açıklama yapan Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası da "Bayram kalabalıktı, doluluk oranı yüzde 100’e yakındı. Bodrum’da her bütçeye hitap eden yerler var. Halk plajları da var, özel plajlar da var. Bu bir arz talep meselesi Halk plajına girmek isteyen kesim de var. Bodrum’a gelip çadırda konaklayan da, 7 yıldızlı otelde kalan da var. Türkiye’nin gerçeği bu” ifadesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!