banner2

30 bin 62 personel alınacak! Bakanlık duyurdu: Yıl sonuna kadar personel alımı yapılacak! İşte aranan şartlar

Milli Savunma Bakanı Akar, "Bakanlık olarak bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel alımı yapacağız. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor" dedi. Bakan Akar, teröristlerin güvenlik güçlerine yönelik sınır ötesinde tacizlerinin devam ettiğini kaydederek, "Terör örgütü ciddi bir çöküş içinde" ifadesini kullandı.

Gündem 26.03.2023, 11:05 26.03.2023, 11:40
Abone ol
30 bin 62 personel alınacak! Bakanlık duyurdu: Yıl sonuna kadar personel alımı yapılacak! İşte aranan şartlar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte 6 Şubat'ta meydana gelen  ve asrın felekati olarak nitelenen depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay'da çalışmalarına devam ediyor.

Bu çerçevede Reyhanlı'daki 4'üncü Hudut Tabur Komutanlığında yapılan denetlemenin sonrasında Bakan Akar'ın liderliğinde sınır hattı ve ötesindeki birliklerin komutanlarının da katılımıyla video tele konferans toplantısı yapıldı.

Toplantıda sahadaki son duruma dair bilgileri alan, ve komutanlara yeni talimatlarını veren Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin milletinin huzur ve güvenliği için terörle mücadelesine yurt içinde ve sınır ötesinde azim ve kararlılıkla başarılı bir şekilde devam ettiğinin altını çizdi.

"TERÖRİSTLERE GEREKLİ KARŞILIKLAR VERİLMEYE DEVAM EDECEK"

Teröristlerin güvenlik güçlerine yönelik sınır ötesinde tacizlerinin sürdüğünü kaydeden Bakan Akar, "Deprem döneminde dahi teröristlerin saldırı teşebbüsleri, tacizleri devam etti. Bunlara karşı gerekli tedbirler alındı, kahraman Mehmetçik tarafından gerekli karşılıklar verildi, verilmeye devam edecek" ifadesini kullandı.

"TERÖRÜ KAYNAĞINDA YOK EDİYORUZ"

Terörle mücadelenin artan bir şiddet ve tempoda taarruzi bir ruhla ve "terörü kaynağında yok etme" stratejisi ile sürdüğünü vurgulayan Akar, "Terör örgütünün elebaşlarının açıklamaları ve gelen bilgiler kapsamında görülüyor ki terör örgütü ciddi bir çöküş içinde. Katılımların sıfıra yaklaşması, ayrılma ve kaçmaların en üst düzeye çıkması bunun çok açık göstergesi" açıklamasında bulundu.

Terörle mücadelenin en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar süreceğinin bir kez daha altını çizen Bakan Akar, şunları söyledi:

"Teröristlerin adalete teslim olmaktan başka çareleri yok. Bunu bilmeleri lazım. Ayrıca teröristlere helikopter de verseler, bunları desteklemeye devam da etseler bunların beyhude çabalar olduğunu, bu örgütle bir yere varılamayacağını herkesin görmesini istiyor, bu sevdadan vazgeçmelerini bekliyoruz. 40 yıldır ülkemizin başına musallat olan terör örgütünü bitirmekte azimli ve kararlı olduğumuzu herkesin bilmesi lazım. İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız."

"DEPREM BÖLGESİNDE GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ"

Terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Mehmetçiğin depremin ardından da ilk andan itibaren vatandaşının yanına, yardımına koştuğunu vurgulayan Akar, "Deprem bölgesinde hayatın normalleşmesi, tüm yaraların sarılması için gece-gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Depremin izlerinin silinmesi için Milli Savunma Bakanlığı olarak da büyük bir gayretle çalıştıklarını belirten Akar, "İhtiyaç olan her konuda destek sağlamak için mevcut imkan ve kabiliyetlerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm imkanlarımızı seferber ettik. Yaraları sarmak için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devletimiz ilgili bakanlıkları, kurum ve kuruluşları ile ayakta. Asil milletimizle birlikte tek yumruk, tek yürek olarak inşallah tüm bu sıkıntıların üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız. Hiçbir vatandaşımız yalnız değil tüm yaralar sarılana kadar buradayız" ifadelerini kullandı.

30 BİN 62 PERSONEL ALINACAK

Bakan Akar, savunma ve güvenlik konularındaki diğer değerlendirmelerinin yanı sıra personel temini konusunda da açıklamalarda bulundu.

Savunma ve güvenlik açısından personel temininin önemine vurgu yapan Akar, şunları kaydetti:

"Nitelikli insan gücünün temini konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Subay, astsubay, devlet memuru, işçi, askeri öğrenci ve sözleşmeli er alımına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu yıl içinde toplam 30 bin 62 personel temini için planlamalarımızı yaptık. Sürecimiz başladı, uygulamalarımız devam ediyor. 2 Nisan'da yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavı ile öğrenci alımına yönelik çalışmaları başlayacak, daha sonra hazirandaki mülakatlarla devam edecek. Tüm gençlerimizi bize katılmaya, Milli Savunma Bakanlığının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin geleceğinde ve ülkemizin savunma ve güvenliğinde görev almaya davet ediyoruz. Bunun parlak ve kutlu bir gelecek olduğunun da gençlerimiz tarafından bilinmesini istiyoruz."

Gerek terörle mücadele gerekse depremle mücadelede görev alan tüm personeli tebrik eden Akar, "Milletimizin bağrından çıkan, 'Peygamber ocağı' olarak bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri her zaman milletinin emrinde görevinin başındadır" dedi. Bakan Akar sözlerinin sonunda depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa dileklerini iletti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!