3 ilde korkutan orman yangını! Ekipler havadan ve karadan alevleri söndürme çalışıyor

Üç ilimizde orman yangını başladı. Eskişehir, Balıkesir ve Bursa'da başlayan orman yangınlarına ekipler karadan ve havadan müdahale ediyor. Orman yangınları üç ilde kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Eskişehir’de başlayan orman yangınına çok sayıda ekip sevk edildi. Balıkesir’de ise bilinmeyen nedenle başlayan ormanına müdahale sürüyor. Bursa’da da orman yangınına ekipler müdahale ediyor.

Gündem 17.09.2022, 20:06
3 ilde korkutan orman yangını! Ekipler havadan ve karadan alevleri söndürme çalışıyor

Eskişehir’in Han ilçesine bağlı Akhisar Mahallesi’ndeki karaçam ormanında yangın çıktı. Ekipler havadan ve karadan alevleri söndürme çalışmalara başladı. Öte yandan Balıkesir ve Bursa'da da orman yangını çıktı. Ekipler tarafından müdahalenin sürdüğünü belirten Balıkesir Valisi Şıldak, "İnşallah kontrol edeceğiz. Yerleşim yerlerine yakın ama şu anda risk yok. Mehmetler Mahallesi şu anda risk altında değil ama tedbirliyiz" ifadelerini kullandı.Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Eskişehir'in Han ilçesine bağlı Akhisar Mahallesi'ne yakın ormanda saat 13.00 sıralarında orman yangını çıktı. Alevleri ve yoğun dumanları görenler Orman Bölge Müdürlüğü'ne ihbarda bulundu.

ESKİŞEHİR’DE ORMAN YANGINI

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü bölgeye çok sayıda ekip sevk etti. Ayrıca Eskişehir ve Kütahya'da konumlandırılmış 2 helikopter havadan söndürme çalışmalarına başladı. Orman Genel Müdürlüğü de Han ilçesinde çıkan orman yangını için çevre illerde bulunan 15 helikopteri orman söndürme çalışmaları için görevlendirdi. Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

BALIKESİR'DE ORMAN YANGINI

Balıkesir'in Kepsut ilçesine bağlı kırsal Mehmetler Mahallesi yakınında ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, yangını söndürmek için karadan ve havadan müdahale başlattı.

Bölgede 150 personelin, 30 arazöz, 3 dozer, 2 uçak ve 10 helikopterle söndürme çalışmaları sürüyor.

'YERLEŞİM YERLERİNE YAKIN AMA ŞU ANDA RİSK YOK'

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yangının kızılçam ormanında çıktığını söyledi.

Alevlere havadan ve karadan müdahalenin sürdüğünü belirten Şıldak, "İnşallah kontrol edeceğiz. Yerleşim yerlerine yakın ama şu anda risk yok. Mehmetler Mahallesi şu anda risk altında değil ama tedbirliyiz. Arkadaşlar beklemedeler. Rüzgarın kuvvetine, yönüne göre tedbir alabiliriz ama şu anda ona ihtiyaç duymuyoruz." diye konuştu.

BURSA'DA ORMAN YANGINI

Şükriye Mahallesi ile Belenoluk mevkisi arasındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine yangın yerine Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yangına 1 helikopter, 6 arazöz, 2 ilk müdahale aracı, 2 su tankeri ve 40 personelle müdahale ediliyor.

Ekipler, alevleri kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!