banner2

27 Eylül MGM hava durumu: Meteoroloji'den peş peşe uyarı! Sağanak yağış İstanbul'u esir alacak! O güne özel parantez açıldı

Yaz aylarını geride bıraktığımız bu mevsimlerde Meteoroloji'den uyarılar peş peşe geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, perşembe günü için tüm yurtta alarm verildi.

Gündem 26.09.2023, 16:48 26.09.2023, 18:17
Abone ol
27 Eylül MGM hava durumu: Meteoroloji'den peş peşe uyarı! Sağanak yağış İstanbul'u esir alacak! O güne özel parantez açıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Kırklareli kıyıları, Ordu, Giresun ve Trabzon'un iç ve yüksek kesimleri, Rize ve Artvin çevreleri ile Van'ın doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca Perşembe günü için tüm yurtta alarm verildi.

"TÜRKİYE SONBAHARA HAZIRLANIYOR"

Hava durumu raporuyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Orhan Şen, sıcaklığın mevsim normallerinde olacağını belirterek “Türkiye sonbahara hazırlanıyor. Önümüzdeki hafta itibari ile daha çok soğukluklar hissedilecek. Bir yağış gelecek. İtalya, Yunanistan ve Libya’nın ortasındaki Akdeniz bölgesinde alçak basınç merkezi var. Bu bölgelerde bugün ve yarın sağanak yağış yapacak” dedi.

PERŞEMBE GÜNÜNE ÖZEL UYARI

“Bugün ve yarın İtalya da biraz kuvvetli sağanak görülüyor" diyen Prof. Dr. Şen, Bu sistem yavaş yavaş doğuya doğru geliyor. Enerjisini kaybedecek esasında ancak yarın öğlen saatlerinden itibaren Ege ve Marmara bölgesinde yağış yapacak. Ancak çok önemli bir yağış değil. Perşembe günü Marmara bölgesinde kuvvetli bir yağış görünüyor” ifadelerini kullandı.

"1 HAFTA SÜRECEK"

Sözlerine devam eden Şen, “Bugün itibari ile tüm Türkiye’de yağışlı havaların etkisine girecek. Yağışlar yerel ve sürekli değil. Marmara da yağarken egede olmayacak. Ancak 1 hafta sürecek. Sıcaklıklar Perşembe gününde itibaren 2-3 derece daha düşecek” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!