banner2

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde PKK tarafından şehit edilen öğretmenlerimizi anıyoruz

Eli kanlı terör örgütü PKK tarafından 40 yılda, yaklaşık 300 öğretmen katledildi. Kiminin karnında bebeği vardı, kimi çiçeği burnunda genç bir öğretmendi.

Gündem 24.11.2021, 15:10 24.11.2021, 17:08
Abone ol
24 Kasım Öğretmenler Günü'nde PKK tarafından şehit edilen öğretmenlerimizi anıyoruz

Ülkemizde 40 yıldır, 300’e yakın eğitim neferi terör örgütü PKK tarafından hayattan koparıldı. Kimi yalnız, kimi babası, kimi eşi, kimi ailesiyle birlikte PKK tarafından acımasızca katledildiler. İçlerinde 17 günlük evli olan Ünal Atlı da vardı. Mesleğinin üçüncü gününde şehit edilmişti.

AYBÜKE ÖĞRETMEN TÜRKİYE'NİN YÜREĞİNE ATEŞ DÜŞÜRMÜŞTÜ

Şenay Aybüke Yalçın, daha 8 aylık öğretmenken PKK'lı hainlerin 17'de Batman Kozluk’taki saldırısında şehit düştü. Müzik öğretmeni Aybüke Yalçın, atama sevincini 'Ben öğretmen oldum' sözleriyle paylaşmıştı. Batman'da müzikle ilgili güzel adımlar atmıştı. Şehit edilmesinin ardından geride "Hepimiz Aybüke'yiz, hepimiz öğretmen olacağız" diyen öğrenciler bıraktı. Baba Sadık Yalçın, "Devletimiz çok vefalı. Evladımın unutulmaması, isminin yaşatılması bizleri çok mutlu ediyor. Sen gitmezsen, ben gitmezsem kim gidecek” diye konuşmuştu.

aybüke

ÖĞRENCİLERİNİ ÇOK SEVEN NECMETTİN ÖĞRETMEN DE HAYATTAN KOPARILANLAR ARASINDAYDI

Şanlıurfa'da görev yapan Necmettin Yılmaz, 8 aylık öğretmenken 2017'de memleketine dönerken hainler tarafından hayattan koparıldı. Baba Hamit Yılmaz, "Vatana faydalı çocuklar yetiştirmek için Urfa'da görev yapıyordu. Oğlum öğrencilerini çok seviyordu. Necmettin öğretmen şehit olmayı istiyordu ve bunu bize 3 kez söylemişti” dedi.

necmettin öğretmen

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!