banner2

22 MART HAVA DURUMU / Meteoroloji'den kritik uyarı! O bölgelerde kuvvetli sağanak yağış etkili olacak

Meteoroloji kritik uyarıda bulundu. Ülke geneli tekrardan yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde sağanak yağış beklenirken, yağışların özellikle Ege kıyılarında kuvvetli olacağı açıklandı. İşte 22 Mart hava durumu ve 5 günlük haritalı hava durumu

Gündem 22.03.2023, 10:08 22.03.2023, 10:12
Abone ol
22 MART HAVA DURUMU / Meteoroloji'den kritik uyarı! O bölgelerde kuvvetli sağanak yağış etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna dair güncel verileri yayımladı. Bu doğrultuda, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Sivas hariç), Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Erzurum çevreleri, Kahramanmaraş'ın batısı ve Hatay'ın batı kesimlerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği düşünülüyor

METEOROLOJİDEN PEŞ PEŞE UYARI

ÇIĞ TEHLİKESİ

Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI

Sıcaklıkların yurdun kuzeydoğusunda mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR

Rüzgar genellikle kuzeyli, yurdun kuzey kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.


5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU 

22 MART 2023 ÇARŞAMBA GÜNÜ

23 MART 2023 PERŞEMBE GÜNÜ

24 MART 2023 CUMA GÜNÜ

25 MART 2023 CUMARTESİ GÜNÜ

26 MART 2023 PAZAR GÜNÜ

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!