banner2

2023 yol haritası ne zaman açıklanacak? AK Parti'li isim tarih verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, 2023 seçim stratejisine ilişkin yaptığı açıklamada "28 Ekim'de Ankara Arena'da AK Parti Yol Haritası'nı Cumhurbaşkanımız aktaracak" dedi.

Gündem 19.09.2022, 12:15 19.09.2022, 12:46
Abone ol
2023 yol haritası ne zaman açıklanacak? AK Parti'li isim tarih verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN TÜRK’te Dicle Canova’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtkerken 2023 seçimlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

''28 EKİM'DE CUMHURBAŞKANI AÇIKLAYACAK''

Seçim çalışmalarına yönelik konuşan Erkan Kandemir, ''Milletvekili arkadaşlarımız inanılmaz yüksek bir performansla gayret gösteriyorlar. O gayret yeni arkadaşlarımız takviye edilerek mutlaka devam edecek. İl il anketlerimizi de yapmaya devam ediyoruz. Bir yandan bunun da çalışmasını yürütüyoruz. Üçüncüsü Seçim propaganda dönemi... 28 Ekim'de Ankara Arena'da AK Parti Yol Haritası'nı Cumhurbaşkanımız aktaracak.'' ifadelerini kullandı.

SEÇİM TARİHİ ÖNE ALINACAK MI?

''Çok önemli bir seçime gidiyoruz'' diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, ''Cumhur İttifakı olarak seçimin öne alınmasıyla ilgili tartışma bizim gündemimizde yok. Muhalefet bunu defalarca gündeme getirdi. Sürekli bir tarih ifade ettiler, böyle bir gündemimiz yok. Haziran 2023'e de 9 ay kaldı, artık çalışmalara başlamanın da vakti geldi. Bu seçime mahsus, 2023'te cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Türkiye'nin adil bir ülke olarak masaya davet edilmesinin kıymetini görüyoruz. Biz yeni yüzyılımızda Türkiye'yi bambaşka bir lige taşımak sorumluluğumuz var. Ana slogan açıklanmazsa bile orada biz konuşmasının arasında bunları göreceğiz. 28 Ekim'de AK Parti nasıl bir Türkiye hayal ediyor, onları Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak.'' şeklinde konuştu.

''ANKETLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPILIMIYOR''

Kılıçdaroğlu'nun anketler üzerinden siyaset yaptığını belirten Erkan Kandemir, ''Sayın Kılıçdaroğlu nerede yaptırıyor anketlerini onu bilmiyorum ama bunlar Kılıçdaroğlu'nun yeni iddiası değil. Kılıçdaroğlu her seçim öncesi benzer şeyleri söyledi, sandığa pek kalmadı, hep birlikte göreceğiz. Anketler üzerinden siyaset yapılmıyor, biz sahada siyaset yapıyoruz. Gerçeklik orada. Cumhur İttifakı bu seçimlerde bir kere daha yüksek bir oy oranıyla iktidara gelmeye talip. Bizim milleti kucaklamamız, yüreğimizdeki, aklımızdaki her şey şeffaf. Yaptıklarımız da ortada. Biz milletimizin karşısına çıkarken çok hazırlıklıyız. Tutarlılık çok önemli bir şey.'' dedi.

"TÜRKİYE'Yİ BAMBAŞKA BİR YERE TAŞIYACAĞIMIZI SÖYLÜYORUZ"

Mulafetin tek motivasyonun Erdoğan'ı devirmek olduğunu ifade eden Erkan Kandemir, ''İnşallah milletimizin teveccühünden hareketle biz 2023 seçimlerinde girdiğimiz seçimler arasındaki en yüksek oyumuzu alacağız. Cumhurbaşkanlığı'nda en yüksek oyumuzu alacağız. Muhalefet ile Cumhur İttifakı'nın arasında bir fark var. Bir tane motivasyonları var; Erdoğan'ı devirmek. Cumhur İttifakı bir ilke ittifakı. Bütün bu yaptıklarımızın, kazanımlarımızın Türkiye'yi bambaşka bir ülke haline getirebileceğini, ülkemiz içerisindeki huzurun, tüm bunlardan bir sinerji üreterek yeni yüzyılında Türkiye'yi bambaşka bir yere taşıyacağımızı söylüyoruz.Düşünün ki 6 kişi, dışarıdan bir katkıyla 7 ortak, hiçbir konuda ortak düşünmüyorlar. Yeniden geri getirmek istedikleri sisteme dair bile bir açık bırakmışlar. Herhangi bir meseleyi sorsanız 2'si aynı şeyi söylerler, 5'i farklı şey söylerler. O kadar güven vermeyen bir masa ki bunu milletimizin feraseti görüyor zaten. Türkiye'de siyaseti takip edenler böyle bir masanın umut vereceğini, Türkiye'yi bambaşka bir yere taşıyacaklarını düşünebilirler mi? Sosyal konut projesine 3 buçuk milyon insan başvurmuş. Kılıçdaroğlu önce bir projeyi kavrasın da ondan sonra akıl versin Bakanımıza.'' şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!