banner2

2023 YKS sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM TYT-AYT-YDT sınav giriş belgeleri yayımlandı mı, ne zaman yayımlanacak? Bu sene üniversite sınavı ne zaman?

ÖSYM 2023 sınav takvimini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. ÖSYM tarafından açıklanan 2023 sınav takvimine göre üç oturum şeklinde yapılacak olan YKS sınavına çok az bir zaman kaldı. Üniversiteye gitmek için heyecanlanan binlerce öğrenciler ise YKS sınav yerleri için ÖSYM'den gelecek açıklamayı merakla bekliyor. Peki, 2023 YKS sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM TYT-AYT-YDT sınav giriş belgeleri yayımlandı mı, ne zaman yayımlanacak? Bu sene üniversite sınavı ne zaman?

Gündem 26.05.2023, 11:53
Abone ol
2023 YKS sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM TYT-AYT-YDT sınav giriş belgeleri yayımlandı mı, ne zaman yayımlanacak? Bu sene üniversite sınavı ne zaman?

ÖSYM'nin 2023 yılı için yayımladığı sınav takvimi açıklanmıştı. Üniversiteye gitmek için heyecanlanan binlerce öğrenciler ise YKS sınav yerleri için ÖSYM'den gelecek açıklamayı merakla bekliyor.  Peki, 2023 YKS sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ÖSYM TYT-AYT-YDT sınav giriş belgeleri yayımlandı mı, ne zaman yayımlanacak? Bu sene üniversite sınavı ne zaman?

ÖSYM TYT- AYT-YDT SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI MI, NE ZAMAN YAYIMLANACAK?  

Üniversiteye gitmek isteyen binlerce öğrenci YKS sınavına girmek için hazırlıklarını tamamlamaya başladı. ÖSYM 2023 yılında yapılacak sınav takvimini açıkladı.  Bun bağlamda öğrenciler, üç oturumdan oluşacak YKS'ye haziran ayında girecek.

YKS 1. oturum (TYT) 17 Haziran
YKS 2. oturum (AYT) 18 Haziran
YKS 3. oturum (YDT) 18 Haziran

2023 YKS SINAVI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

2023 YKS sınavına girmek için gerekli olan sınav giriş belgeleri şimdilik yayımlanmadı. Resmi bir açıklama geldiği vakit haberimize eklenecektir. Belgelerin sınavdan 10 gün önce yani 7 Haziran tarihinde erişime sunulması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!