banner2

2023 DGS başvuruları ne zaman başlayacak, başvuru kılavuzu yayımlandı mı? DGS sınavı ne zaman yapılacak?

Dikey Geçiş Sınavına hazırlanan adaylar sınav başvuru tarihlerinin ne zaman olduğunu araştırmaya başladı. Arama motorlarında DGS sınavının ne zaman yapılacağı ve sınav başvuruların hangi tarihte başlayacağı aratılmaya başlandı. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak, başvuru kılavuzu yayımlandı mı? DGS sınavı ne zaman yapılacak?

Gündem 08.05.2023, 15:27
Abone ol
2023 DGS başvuruları ne zaman başlayacak, başvuru kılavuzu yayımlandı mı? DGS sınavı ne zaman yapılacak?

2023 DGS sınavına ilişkin adaylar araştırımalar başladı. Dikey Geçiş Sınavı başvuruların ne zaman başlayacağı adaylar tarafından merak edilmeye başlandı. Ön Lisan mezunlarının katıldığı sınavda iki yıl daha öğrenim kazananlar alanlarında diplomalarını Lisansa yükseltebiliyorlar. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak, başvuru kılavuzu yayımlandı mı? DGS sınavı ne zaman yapılacak?

DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanan takvime göre DGS sınavı başvuru işlemleri 26 Mayıs’ta başlayacak ve 5 Haziran'da sona erecek. Adaylar başvurularını ÖSYM AİS üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle birlikte yapacak.

DGS SINAV TAKVİMİ

Dikey Geçiş Sınavı 16 Temmuz 2023 tarihinde yapılacak. Sınav sonuçları ise 11 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacak. Öğrencilere sayısal ve sözel olmak üzere iki ayrı oturumdan soru yöneltilecek. DGS sınavı toplam 135 dakika sürecek.

Sisteme giriş yapan adaylar katılacakları oturumları belirleyecek ve sonrasında anlaşmalı bankalar üzerinden sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!