200 km güneyde SİHA'lardan nokta atışı: Süleymaniye'de 4 terörist öldürüldü

TSK'ya ait SİHA'lar Irak'ın Süleymaniye kırsalında PKK'lı teröristlere ait aracı vurdu. Operasyonlarda 4 üst düzey PKK'lı terörist öldürüldü.

Gündem 21.05.2022, 15:21 21.05.2022, 22:12
Abone ol
200 km güneyde SİHA'lardan nokta atışı: Süleymaniye'de 4 terörist öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Irak'ın Süleymaniye bölgesinde önemli bir operasyon gerçekleştirdi. Sınırın yaklaşık 200 kilometre güneyinde, PKK'lıların Kandil'e geçiş olarak kullandığı bölgede takibe alınan teröristler, Süleymaniye şehir merkezinden çıktıktan sonra vuruldu. 

Araçları içerisinde yol alırken bölgedeki SİHA'lar tarafından nokta atışıyla vurulan 4 terörist feci şekilde can verdi. Terör ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, SİHA operasyonlarının Mahmur'da da yapıldığını belirterek öldürülen terörist sayısının 10 olduğunu ileri sürdü. Aynı bölgede PKK'lıların kullandığı bir noktanın da vurulduğu belirtiliyor.

Terör örgütünü Irak ve Suriye'de etkili biçimde takip MİT, TSK koordineli şekilde nokta operasyonlar gerçekleştiriyor. 

Suriye kuzeyinde örgüt elebaşlarının bulunduğu araçlar sık sık vurulurken benzer takip faaliyeti Irak kuzeyinde de yürütülüyor. 

Güvenlik güçlerinin teröristleri hareketsiz bırakmaya yönelik yoğun çabası Sincar, Dohuk, Zap, Gara gibi bölgelerde sonuç verdi. Hatta Irak derinliklerinde, Erbil'in güneyindeki Mahmur Kampı bile Türk savaş uçakları tarafından başarılı bir şekilde vurulmuştu. 

Birleşmiş Milletler koruması altında bulunan Mahmur'da bile barınamayacaklarını anlayan teröristler çareyi ya ABD işgalindeki Suriye'ye ya da bir kısmı İran topraklarındaki Kandil'e geçmekte buluyor. 

Kandil bölgesine giriş çıkışlar da istihbarat birimleri tarafından dikkatle izleniyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!