banner2

20 milyarlık toplu açılış! Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'daki projeleri hizmete alıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Malatya'da Battalgazi Devlet Hastanesi, Hekimhan Tünelleri, Kuru Kayısı Lisanslı Depo ve Borsası ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katılacak. Dev projelerin yatırım bedeli yaklaşık 20 milyar TL.

Gündem 22.10.2022, 09:14 22.10.2022, 16:26
Abone ol
20 milyarlık toplu açılış! Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'daki projeleri hizmete alıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Malatya'da olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Battalgazi Devlet Hastanesi, Hekimhan Tünelleri, Kuru Kayısı Lisanslı Depo ve Borsası ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış törenlerine konuşma yapması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yapacağı projelerin yatırım bedelinin yaklaşık 20 milyar TL olduğu bildirildi.

BAKAN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, Malatya-Hekimhan Karayolu'nun da 22 Ekim günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya'da katılacağı törende hizmete açılacağını duyurdu. Bakan Soylu, yaptığı paylaşımda ''Malatya’da yeni bir yatırımı daha hizmete sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz! Halkımıza kesintisiz, güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sunacak Malatya Hekimhan Yolu’nu hizmete açıyoruz!'' ifadelerini kullandı.

SEYAHAT SÜRESİ 35 DAKİKA AZALACAK

Yapılan açıklamada, konuya ilişkin şu bilgilere yer verildi: "Eğim ve genişlik bakımından ihtiyaca cevap veremeyen engebeli bir arazide bulunan mevcut yolun, fiziki ve geometrik standartları tüneller ve köprüler ile yükseltildi. Halkımıza kesintisiz, güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sunuyoruz. Projeyle mevcut güzergaha göre yol 3,7 kilometre kısalacak, seyahat süresi ise yaklaşık 35 dakika azalacak. Malatya'yı Sivas'a bağlayan kuzey–güney aksında tek yol olarak hizmet veren 108 kilometrelik mevcut Malatya-Hekimhan yolu, 104,3 kilometre uzunluğunda yeniden projelendirildi. 2x2 şeritli, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol haline getirildi. Engebeli arazi yapısında tesis edilen yol güzergahında toplam 6 bin 163 metre uzunluğunda 8 adet tünel, 2 bin 398 metre uzunluğunda 14 adet köprü inşa edildi."


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!