banner2

2 yılda ne değişti? Akşener terörle yan yana konumlandırdığı HDP'nin desteğiyle yürüyor

Son dakika haberleri... 2 yıl öncesine kadar, HDP'yi, PKK'nın yanında konumlandırdığını söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, PKK terör örgütünün siyasi kanadı HDP'nin asla masaya gelemeyeceğini ifade etmişti. Ancak şimdi bakıldığında HDP aday çıkarmayarak resmen 6'lı ittifaka 7'nci ortak olarak dahil oldu. Bu duruma Akşener'in hiçbir tepki vermemesi neticesinde İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu partiden zehir zemberek açıklamalar eşliğinde istifa etti.

Gündem 02.04.2023, 09:26 02.04.2023, 09:39
Abone ol
2 yılda ne değişti? Akşener terörle yan yana konumlandırdığı HDP'nin desteğiyle yürüyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2 sene önce PKK'nın yanına konumlandırdığı HDP ile aynı masaya oturmayı kabul etti. Akşener'in, ikiyüzlü siyasetine daha fazla dayanamayan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, zehir zemberek sözlerle istifa etti. Peki, Akşener'i sözünden döndüren şey ne? Vatandaş bu sorunun yanıtını bekliyor...

"HDP'Yİ PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YANINDA KONUMLANDIRIYORUM"

7'li koalisyonun CHP'den sonra en büyük ortağı olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 2 yıl önce yaptığı konuşmalar sosyal medyada yeniden gündem oldu. Katıldığı TV programında sunucunun "HDP'yi nereye konumlandırıyorsunuz?" sorusuna Akşener, "HDP'yi PKK terör örgütünün yanına konumlandırıyorum" yanıtını vermişti. Akşener, HDP'li Selahattin Demirtaş'la ilgili olarak da, "Selahattin Demirtaş'ın terörle iç içe olduğu, o yapıyla iç içe olduğu bir gerçek. Kendisi reddetmiyor zaten" tespiti yapmıştı.

2 YILDA NE DEĞİŞTİ?

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşmesi ve HDP'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklaması, Akşener'in yaptığı tüm açıklamalara rağmen bunu nasıl sindirdiği sorusunun yöneltilmesine neden oldu. Sosyal medyada videoya yorum yapan kullanıcıların bazıları ise "2 yılda ne değişti?" diye sorarak tepkilerini dile getirdi.

HDP'NİN MASAYA GETİRİLMESİNE SESSİZ KALDI

Akşener 3 Kasım 2021 tarihli TBMM'deki grup toplantısında da, "HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyoruz.
HDP, PKK ile arasına mesafe koymalıdır, diyoruz" diyerek tabanına mesaj göndermişti.

Daha önce de bir konuşmasında Akşener, "Alengirli işe karşıyım. HDP masaya getirilemez" demişti. Ancak HDP'nin masayı açıkça desteklemesine sessiz kalan Meral Akşener, adeta HDP oylarıyla cumhurbaşkanı yardımcısı olmaya da yeşil ışık yaktı.

İYİ Parti milletvekili Yavuz Ağıralioğlu da, HDP'nin Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleyeceğini açıklaması sonrasında partisinden istifa etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!