banner2

2 milyona yakın kişi katıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul mitinginde dünyanın dikkat çektiği detay!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde düzenlenen Büyük İstanbul Mitingi'ne 1 milyon 700 bin kişi katıldı. Vatandaşların akın akın gittiği mitingin yankıları dış basında da sürerken CNN'in "Bu dünyada gerçekleştirilmiş en büyük ve kalabalık şovdu" manşeti dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sayısız müjdeyi de sıraladığı İstanbul mitinginde "Bu meydandan yükselen ses karanlık hesap yapanların yüzünü düşürüyor ve sandıktan çıkacak sonucun müjdesini veriyor" dedi.

Gündem 08.05.2023, 09:59 08.05.2023, 11:21
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ne sığmayan 2 milyona yakın vatandaşla Büyük İstanbul Mitingi'nde buluştu.Erdoğan'ın konuşması dünya basınında manşetlerde yer alırken Amerikan CNN'in attığı manşet ise adeta dilden dile dolaştı. CNN "Bu dünya üzerinde gerçekleşmiş en büyük şovdu" dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinginde dikkat çeken detaylar...

DIŞ BASIN ŞAŞKIN

Tarihi mitingi aktaran İngiltere merkezli BBC, "Bu miting son yıllarda dünyada ki en yüksek katılımlı şovu olabilir" yorumunda bulunurken ABD merkezli CNN International ise "21 yıllık iktidarından sonra Erdoğan'ın yaklaşık 2 milyon insanı bir meydana toplaması çok ilginç.." ifadelerini kullandı.

"MİİLLETİM 14 MAYIS'TA GEREKEN CEVABI VERECEKTİR"

İstanbul bugün haykırıyor. Resmi rakam 1 milyon 700 bin. 14 Mayıs'ta birilerini emekliye sevk edeceğiz. Atatürk Havalimanı bizim için sadece seyahatlerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yer değil. Havacılık faaliyetlerinin başladığı ve tek parti CHP'si tarafından bitirildiği yerdir. Benim milletim 14 Mayıs'ta bunlara gereken cevabı verecektir. 7'li koalisyona gerekli cevabın sandıkta verilecek.

"BU VATANI BÖLDÜRTMEYECEĞİZ"

Bu terör örgütleriyle beraber gezen Kılıçdaroğlu'na bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Atatürk Havalimanı'na şimdi de Teknofest'i gömmek istiyorlar. Gömdürmeyeceğiz değil mi? İHA'ları SİHA'ları, AKINCI'lara sahip çıkacak ülkemizi ayağa kaldıracağız. 15 Temmuz'da gece buraya indik. Bay bay Kemal tankların arasından FETÖ'cüler tarafından kaçırılarak Bakırköy belediye başkanının evine gitti, orada kahvesini yudumladı. Ona ihtiyacımız yoktu, on binler buradaydı.

"TÜRKİYE YÜZYILINI BERABER KURACAĞIZ"

15 Temmuz destanından rahatsızlık duyanlar buradan her geçtiğinde aynı hezimeti yaşıyorlar. Onların bu kabuslarını hiç bitirmeyeceğiz. İstanbul 'evet' derse bu iş biter, İstanbul 'Birilerini emekli edeceğiz' derse bu iş biter. Ben size güveniyorum. Eğer siz 'Tamam' derseniz bu iş bitmiştir. İnşallah Türkiye Yüzyılı'nı da sizlerle beraber kuracağız.

"BALKON KONUŞMAMIZI İSTANBUL'DA YAPACAĞIZ"

14 Mayıs'ta mesele, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk asrındaki kazanımlarına sahip çıkmak, Türkiye Yüzyılı'nı inşa etme meselesidir. Bay Bay Kemal'e benim milletim haftaya 'Haydi' diyecek. Biz milliyiz,biz vatanseveriz. İnşallah balkon konuşmamızı da İstanbullularla birlikte yapacağız.

"KENDİ ÜLKESİNİ DIŞARIYA ŞİKAYET EDENLERDEN HAYIR GELMEZ"

Montaj olduğunu bildiği halde 17-25'te FETÖ ihanet çetesinin kaset kumpasına sarılanların mesajı açık değil mi? Bunların ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği gibi bir gayesi olabilir mi? Kendi ülkesini dışarıya şikayet edenden bu ülkenin hayrına bir şey olur mu?

EMEKLİYE, MEMURA, KAMU İŞÇİSİNE ZAM MÜJDESİ

Seçimden sonra 7 bin 500 TL üzerindeki emekli maaşlarıyla ilgili çalışma yapacağız. Asgari ücretliyi 8 bin 500 liranın üzerine çıkardık. Gelişmelere göre bunu tekrar gözden geçireceğiz. Memura sadece enflasyon farkı değil refah payı da vereceğiz. Kamu işçisi zam oranını salı günü kamuoyuna açıklayacağım.

"BATI'NIN GAZETELERİ, DERGİLERİ BURAYI İZLİYOR"

Batı'nın gazeteleri, dergileri şimdi burayı izliyor, 'Acaba Atatürk havalimanında ne oluyor?' diye soruyor. Buradan cevabı siz vereceksiniz. Öyle bir ses verin ki bu mübarek ülkenin üzerinde karanlık hesaplar yapanların yüzü düşsün.

İMAMOĞLU  İSTANBUL'DA DURMUYOR

Bizden sonra da İstanbul'un başındaki adam rezil etti. İstanbul'un başına bir şey geldiğinde de gittiği yer belli ya Bodrum ya yurt dışı. Buna Bay Bay Kemal talimat vermiş çık gez diye. Ya Ekrem sen Trabzonlusun. İstanbul'a hizmet etmek gerekirken senin oralarda ne işin var? İstanbul çok çekti, yeter. 2024'te senin de hesabını sandıkta göreceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!