banner2

2 bin lira altı borçlar nasıl sildirilecek? Trafik ceza puanları siliniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine sonrası açıklamasında trafik ceza puanları ile ilgili müjdeyi duyurmuştu. Bunun üzerine vatandaş arama motorlarında, 2 bin lira altı borçlar nasıl sildirilecek? sorusunu aratıyor. İşte, 2 bin lira altı borç silme başvurusu ve detayları...

Gündem 24.01.2023, 17:03 24.01.2023, 17:19
Abone ol
2 bin lira altı borçlar nasıl sildirilecek? Trafik ceza puanları siliniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine sonrası müjdeyi duyurdu. Verdiği müjde sonrası internette vatandaş 2 bin lira altı borçlar nasıl sildirilecek? sorusuna yanıt arıyor. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine sonrası yaptığı açıklama doğrultusunda, 'Malum olduğu üzere 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek, takiplerini sonlandıracak düzenlemeyi yapmıştık. Şimdi de aynı uygulamayı vergi, ceza, faiz gibi tüm başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımız için hayata geçiriyoruz. Vergi dairelerine olan 21 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz.' dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti, 'Yaptığımız düzenlemelerin temel amacı devletle vatandaşının küçük meblağlı meseleler için karşı karşıya gelmesinin önüne geçmektir.' açıklamasında bulundu. 

2 BİN LİRA ALTI BORÇLAR NASIL SİLDİRİLECEK?

Cumhurabaşkanı Erdoğan,  ceza puanlarının silineceğini belirterek, 'Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı gaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz.' açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!