banner2

19.00'da kapatılsın!' TESK Başkanı'ndan son dakika AVM çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kritik bir öneri geldi. Palandöken, esnafı güçlü hale getirebilmek için, 'Market, AVM olmasın' demiyoruz ama kuralı olsun. Beni ezdirmesin. Akşam 19.00’da kapatsın. Dünya bunu yapıyor” dedi.

Gündem 04.08.2022, 11:02 04.08.2022, 12:26
Abone ol
19.00'da kapatılsın!' TESK Başkanı'ndan son dakika AVM çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın desteğe ihtiyacı olduğunu söyleyerek zincir marketlere ve AVM’lere karşı olmadıklarını belirtti.

'AVM'LER AKŞAM 19.00'DA KAPATILSIN'

Palandöken şu açıklamalarda bulundu:

''Market, AVM olmasın' demiyoruz ama kuralı olsun. Beni ezdirmesin. Akşam 19.00’da kapatsın. Dünya bunu yapıyor” 

'DEVLETİN ESNAFA DESTEK OLMASI GEREK'

TESK Başkanı Palandöken, esnafın yaşadığı sorunları anlatarak zincir market ve AVM’lere karşı olmadıklarını ancak saat 19.00’da kapanmalarını istediklerini söyledi. Palandöken, “Esnafı güçlü hale getirebilmek için devletin esnafa destek olması lazım. Bugün en çok destek olunacak kesim biziz. Fiyatı bizimle indirebilirsin. Bizi piyasadan kaldırdığın zaman onlarda zaten fiyat birliği var. Adaletli bir şekilde bu dağılımın yapılması lazım. 'Biz market, AVM olmasın' demiyoruz ama kuralı olsun. Beni ezdirmesin. Akşam 19.00’da kapatsın. Dünya bunu yapıyor; ‘Sabah 10.00’dan önce açtırmam, hafta sonu açtırmam’ desin. Esnaf kendi kendine ayakta dursun” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!