banner2

120 komando dualarla Suriye'ye yola çıktı gözyaşları sel oldu

Komandolar, Türk bayrakları ve dualarla Ordu'dan Suriye'ye uğurlandı. Mehmetçiğin "Komando Marşı" okuduğu törende komandolar, kendilerini ellerinde Türk bayraklarıyla uğurlamaya gelen eş ve çocuklarıyla vedalaşırken duygusal anlar yaşandı.

Gündem 17.08.2022, 14:10 17.08.2022, 15:38
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik verdiği operasyon mesajının ardından hazırlıklılar tüm hızıyla devam ediyor.

Suriye'ye gidecek Ordu İl Jandarma Komutanlığına bağlı Perşembe Jandarma Komando Taburu için uğurlama töreni düzenlendi. Fatsa ilçesindeki komando taburunda düzenlenen törende bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, Suriye'de askeriyle, jandarmasıyla, polisiyle ve tüm güvenlik güçleriyle barışı desteklemeye devam ettiklerini söyledi.

Türk bayrağını semalarda ebediyen dalgalandırmak için her zaman olduğu gibi yılmadan çalışacaklarına vurgu yapan Öksüz, bu kutsal mücadeleyi kazanacaklarını ifade etti.

''SİZLERİN DUASIYLA HER TÜRLÜ ZORLUĞU AŞACAKLAR''

Türk askerinin ülkenin bekası ve mazlum insanların yaşaması için gece gündüz, kar kış demeden büyük bir özveri ile yurt içinde ve yurt dışında azim ve kararlılıkla çalıştığını ifafde eden Öksüz, "Bu başarıda askerlerimizin ailelerinin başarısı da oldukça büyüktür. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da silah arkadaşlarımıza dualarınızı esirgemeyin. Onlar sizlerin dualarıyla her türlü zorluğu aşacaklardır." dedi.

''AİLELERİNİZ BİZE EMANET''

Suriye'ye uğurladıkları komandoların alınlarının akıyla döneceğine inançlarının tam olduğunu ifade eden Albay Numan Öksüz, "Tüm kahraman askerlerimize Suriye'de başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum. Güle güle gidin, güle güle gelin. Çıktığınız yolda geride bıraktığınız aileleriniz bize emanettir. Göreviniz mübarek, göreviniz ve bahtınız açık olsun, Allah'a emanet olun." diye konuştu.

EŞLERİ VE ÇOCUKLARIYLA VEDALAŞTILAR

Konuşmanın ardından Mehmetçiğin "Komando Marşı" okuduğu törende komandolar, kendilerini ellerinde Türk bayraklarıyla uğurlamaya gelen eş ve çocuklarıyla vedalaştı.

120 KOMANDO DUALARLA YOLA ÇIKTI

Duygusal anların yaşandığı törenin ardından 120 komando, dualarla yeni görev yerlerine gitmek üzere otobüslerle yola çıktı.

PÖH TİMLERİ DE GÖNDERİLDİ

Öte yandan geçtiğimiz günlerde de Erzincan'da görevli Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, dualarla Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye'ye gönderildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!