banner2

Zeynep Oya Kaya kimdir? Oya Alasya Zeki Alasya'nın neyi oluyor?

Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Zeynep Oya Kaya (Oya Alasya) 74 yaşında hayata gözlerini yumdu. Zeynep Oya Kaya'nın ölümünü Zeki Alasya'nın da kızı olan Zeynep Alasya sosyal medya hesabından duyurdu. Zeynep Oya Kaya (Oya Alasya) Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. Peki Zeynep Oya Kaya kimdir? Oya Alasya Zeki Alasya'nın neyi oluyor?

Genel 18.09.2023, 10:05 18.09.2023, 10:58
Abone ol
Zeynep Oya Kaya kimdir? Oya Alasya Zeki Alasya'nın neyi oluyor?

Zeynep Oya Kaya kimdir? Oya Alasya Zeki Alasya'nın neyi oluyor? Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Zeynep Oya Kaya (Oya Alasya) 74 yaşında hayata gözlerini yumdu. Zeynep Oya Kaya'nın ölümünü Zeki Alasya'nın da kızı olan Zeynep Alasya sosyal medya hesabından duyurdu. Zeynep Oya Kaya (Oya Alasya) Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı... Yeşilçam'da pek çok filmde rol oynayan Zeynep Oya Kaya 74 yaşında hayata gözlerini yumdu. “Köyden İndim Şehire” ve “Salak Milyoner” filmleriyle izleyicilerin hafızalarına kazınan Zeynep Oya Kaya'nın (Oya Alasya) ölüm haberini kızı sosyal medya hesabından duyurdu. Zeynep Alasya sosyal medyadan yaptığı paylaşımında annesinin hayata gözlerini yumduğunu açıkladı.

 

ZEYNEP OYA KAYA (OYA ALASYA) KİMDİR?

Oya Alasya 1949 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.  Zeynep Oya Kaya, 1960’lı yılında Zeki Alasya ile tanıştı. 1969 yılında Zeki Alasya ile evlendi. Çift 1987 yılında boşandı. Zeki Alasya'nın ilk eş olan Oya Alasya'nın bu evlilikten bir de Zeynep adında kızı dünyaya geldi. 

Oya Alasya tiyatrocu olarak kariyerine başladı. Daha sonra sinema filmlerinde rol aldı. "Kapıcının Kızı", "Sev Kardeşim", "Köyden İndim Şehre", "Salak Milyoner", "Tamam mı Devam mı" ve "Üç Gelin Altı Damat" adlı filmlerdeki rolüyle hafızalara kaznındı. Özellikle "Köyden İndim Şehre" ve "Salak Milyoner"de canlandırdığı Himmetin Karısı rolüyle tanındı. 

Oya Alasya 74 yaşında hayatını kaybetti. Oya Alasya Zincirlikuyu Camii'nde kılınan cenazesi namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!