Yandex Metrica

Sitede Ara

Yetim ve öksüzlerle buluşan Soylu'nun duygulandığı an

Yetim ve öksüzlerle buluşan Soylu'nun duygulandığı an

Bursa'da düzenlenen etkinlikte yetim ve öksüz çocuklarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, buradaki konuşmasında Sudan'daki bir anısından bahsederken duygusal anlar yaşadı.

Genel

23.01.2024, 21:59

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, yetim ve öksüz çocukların hayallerini kaleme aldıkalrı mektuplarla katıldıkları "Çocukların Düşü Bursa'nın Gülüşü Projesi"nde hediyelerini alacaklarla buluştu.

İstanbul'da vahşet: Temizlik ilanından çağırıp genç kızı öldürdü! Ceset parçalarını sakladığı yerler tüyler ürpertti! İstanbul'da vahşet: Temizlik ilanından çağırıp genç kızı öldürdü! Ceset parçalarını... Haberi Görüntüle

'BİZE BIRAKILAN EMANETLERE HİÇBİR ZAMAN SIRTIMIZI DÖNMEDİK'

Burada konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İdlib'de 3,8 milyon, Fırat Kalkanı bölgesinde 1,2 milyon, Afrin'de 600 bin, Tel Abyad, Rasulayn'da 300 bin insana dikkat çekerek, "Eğer biz orada, o bölgede güvenli sahayı oluşturmamış olsaydık... Orada yetimler var, yetim evleri var. Biz o kadar onurlu ve büyük bir milletiz ki bize bırakılan emanetlere hiçbir zaman sırtımızı dönmedik." ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, kendilerine sorumluluklar yükleyen coğrafyanın evlatları olduğunu söylediği konuşmasında "Yetim başı okşayanı ödüllendiren bir inancın mensuplarıyız, buradan hiçbir zaman ayrılmayız." dedi.

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

SOYLU'YU SUDAN'DA DUYGULANDIRAN HADİSE

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünyanın her yerindeki yalnız kalmış insanları dünyaya hatırlattığına vurgu yapan Soylu, değerlerden uzaklaştırmak için gayret gösterenlere aldırış edilmemesi gerektiğini dile getirdi. Uzun zaman önce Sudan'daki ziyareti sırasında bir anısını anlatan Bakan Soylu'nun gözleri doldu. Soylu, "Bir genç kız gördüm, 20 yaşında. 'Ne işin var burada?' dedim. 'Ne kazanıyorsun, nerede çalışıyorsun?', 'Bir şey kazanmıyorum.' dedi. O yetim çocukları burada yalnız bırakamayız. Dünya adaletten koptukça ve birileri Batı'ya tapındıkça Allah onları uyaracak ve Allah onlara doğruyu gösterecek. Doğru burası ve doğru sizsiniz. Burası bir cennet bahçesi gibi şu anda ve o kadar güzel ki, o kadar güzel görünüyorsunuz ki. Burayı bir araya getirenlere söylüyorum, çok büyük mükafatlarınız olacak. Belki farkında değilsiniz, bu dünyada da öteki dünyada da o mükafatlarla karşı karşıya kalacaksınız. Ülke olarak yapacak çok işimiz var, millet olarak yapacak çok işimiz var. Cumhurbaşkanımızın yapacağı çok iş var, Cumhur İttifakı'mızın yapacağı çok iş var." ifadelerini kullandı. 

Konuşması bittikten sonra oradaki öksüz ve yetim çocuklara hediyelerini takdim eden Soylu, masaaları gezerek, çocuklarla sohbet etti.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading