banner2

Yaşlı kadını araca almayan vicdansız taksicilerin cezası kesildi

İstanbul Fatih'te pazartesi günü meydana gelen olayda hastaneden çıkan ve taksiye binmek isteyen yaşlı bir kadını, kısa mesafeye gideceği gerekçesiyle almayan 2 taksiciye ceza kesildi.

Genel 23.03.2022, 10:27 23.03.2022, 10:58
Abone ol

Önceki gün İstanbul'un Fatih ilçesinde vicdanları yaralayan bir hadiye meydana geldi. İki taksi şoförü, hastaneden çıktıktan sonra taksiye binmek isteyen yaşlı bir kadını, kısa mesafeye gideceği gerekçesiyle araçlarına almadı. Bu olay sosyal medyada büyük tepki çekti.

EMNİYET ÇALIŞMA BAŞLATTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önceki gün Fatih'teki bir hastanenin önünde yaşanan olayla ilgili çalışma başlattı. Sosyal medyaya da yansıyan görüntüleri inceleyen polis, yaşlı kadını kısa mesafeye gideceği gerekçesiyle aracına almayan 2 taksinin plakasını ve sürücüsünün kimliğini belirledi.

2 TAKSİCİYE PARA CEZASI VE TRAFİKTEN MEN

H.T. ve İ.D.'ye Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 1823'er lira para cezası uygulanırken, araçlar da 3 gün süreyle trafikten men edildi.

ÇALIŞMA RUHSATLARI ASKIYA ALINDI

Öte yandan, tutanakla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetlerine de bilgi verilerek 2 sürücünün çalışma ruhsatlarının askıya alınması sağlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!