banner2

Yaşlı kadına eziyet sonrası yeni gelişme! Reziller gözaltına alındı hastanenin faaliyetleri durduruldu

Son dakika haberleri... Özel Bayındır İçerenköy Hastanesi'nde yaşlı hastaya yapılan eziyetin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında 8 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki ifadeleri ortaya çıktı.

Genel 06.10.2022, 15:45 06.10.2022, 15:59
Abone ol

İstanbul'da Özel Bayındır İçerenköy Hastanesi'nde görevli personel, tedavi altındaki yaşlı kadın hastayla alay ettiği anları kayda aldı. Sosyal medyada yayınlanan ve büyük tepki çeken görüntülerde bir personel hastanın yüzüne para atarak hakaret ederken, diğeri ise küfretti. Skanda görüntü sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca harekete geçti. Bakan Koca, müfettiş görevlendirildiğini ve başsavcılık tarafından adli işlemlerin başlatıldığını açıkladı. 

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Sosyal medyada büyük tepki gören skandalın ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklama ile sorumluların tespit edilmesi ve hakkında yasal işlemlerin yapılabilmesi için soruşturma başlatıldığını duyurdu. Soruşturmanın ardından da gözaltı kararı geldi. Olaya ilişkin aralarında hasta bakıcı ve hemşirelerin de olduğu 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İLK İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI: EĞLENCE AMAÇLI ÇEKMİŞLER

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki ifadeleri ortaya çıktı. Şüphelilerin tamamının polise verdiği ifadede, "Görüntüleri eğlence amacıyla çektik. Kötü bir amacımız yoktu" dediği öğrenildi.

Son dakika: Özel Bayındır Hastanesi’ndeki skandalda flaş gelişme! Şüphelilerin ilk ifadeleri ortaya çıktı: Eğlence amaçlı çektik

HASTANENİN FAALİYETLERİ DURDURULDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Sağlık hizmeti ilkeleri ve insanlıkla bağdaşmayacak davranışların gösterildiği özel hastanenin faaliyeti durdurulmuştur. Suçlular müstahak oldukları cezayı alacak. Sağlıkta güven sarsıcı hiçbir fiile toleransımız yoktur. Mesleğimizin gerçek mensuplarının üzüntüsü tarif edilemez" dedi.

Son dakika: Özel Bayındır Hastanesi’ndeki skandalda flaş gelişme! Şüphelilerin ilk ifadeleri ortaya çıktı: Eğlence amaçlı çektik

SKANDAL GÖRÜNTÜLERE HASTANEDEN AÇIKLAMA

Özel Bayındır İçerenköy Hastanesi'nde yaşanan ve sosyal medyada büyük tepki çeken olayla ilgili açıklama geldi. Hasataneden yapılan açıklamada çalışanların görevden alındığı ve haklarında suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Son dakika: Özel Bayındır Hastanesi’ndeki skandalda flaş gelişme! Şüphelilerin ilk ifadeleri ortaya çıktı: Eğlence amaçlı çektik

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!