banner2

Yasaklar peş peşe geliyor! O ilimizde artık girilemeyecek!

Aşırı yağışlar ve fırtınalı hava ülkemizin pek çok ilinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Vatandaşların güvenliği için peş peşe yasak haberleri de gelmeye başladı.

Genel 08.09.2023, 13:55 08.09.2023, 14:22
Abone ol
Yasaklar peş peşe geliyor! O ilimizde artık girilemeyecek!

Eylül ayına girmemizle birlikte serin havalar etkisini göstermeye başladı. Aşırı sıcaklarla neme doyan havanın aniden serinlemesiyle sağanak yağmurlar da görülmeye başlandı. Pek çok ilimizde sel ve su baskınları yaşanırken vatandaşların güvenliği ve sağlığı gözetilerek kaymakamlıklardan yeni duyurular gelmeye devam ediyor. 

GİRİŞLER YASAKLANDI

Sakarya'da denize girişler elverişsiz hava koşulları nedeniyle yasaklandı. Sakarya'da olumsuz hava koşulları nediyle denize girmek büyük bir tehlike arz ediyor. Elverişsiz şartlar nedeniyle Sakarya'da Karadeniz'e kıyısı olan Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde denize girmek ikinci bir duyuruya kadar yasaklandı. 

HALKA UYARI YAPILIYOR

Sakarya'da elverişsiz şartlar nedeniyle denize girilmesi yasak. Vatandaşların bu yasağa uyması büyük önem arz ediyor. Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde denize girmek dalga ve rip akıntısı nedeniyle yasaklandı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, halkı suya girmemeleri konusunda uyarıyor. Sahillerde bayraklar kırmızıya çevirilirken vatandaşların denize girmemesi gerektiği belirtiliyor. 

SAKARYA İLÇELERİ NELER?

Adapazarı
Arifiye
Erenler
Serdivan
Akyazı
Ferizli
Geyve
Hendek
Karapürçek
Karasu
Kaynarca
Kocaali
Pamukova
Sapanca
Söğütlü
Taraklı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!