banner2

Yargıtay'dan boşanma davasına ilişkin emsal karar! Eşini tırnaklayan kadın da kusurlu

Yargıtay'dan boşanma davasına ilişkin emsal bir karar geldi. Kendisini aldatan eşinin yüzünü tırnağıyla yaralayan kadının da kusurlu olduğuna hükmetti.

Genel 01.02.2022, 09:47 01.02.2022, 10:18
Abone ol
Yargıtay'dan boşanma davasına ilişkin emsal karar! Eşini tırnaklayan kadın da kusurlu

Yargıtay emsal bir karara imza attı. Eşinin kendisine ve ailesine karşı saygısız davrandığını, toplum içinde küçük düşürdüğünü ve sebepsiz yere kavgalar çıkardığını ileri süren H.Ş., boşanma kararı aldı.

EŞİNDEN YOKSULLUK NAFAKASI VE 300 BİN TL TAZMİNAT İSTEDİ

İddiaları inkar eden davalı kadın N.Ş., evlenmeden önce kocasının sıradan bir terzi olduğunu, evlendikten sonra ailesinden kalan yüklü miktardaki mirası kullanarak tekstil fabrikaları açtığını, sonrasında ise başka bir kadınla yaşamaya başladığını iddia etti ve 5 bin TL tedbir-yoksulluk nafakası ile 300 bin lira tazminat istedi. 

DAVANIN REDDİNE KARAR VERİLDİ

Aile Mahkemesi, davanın reddine karar verdi, Yargıtay kararı bozdu. Mahkemenin ilk kararında direnmesi üzerine dosya Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'na gitti. Mahkeme kararının bozulmasına karar veren Kurul, emsal nitelikte bir karara imza attı.

KADININ TIRNAĞI İLE KOCASINI YARALAMASI KUSURLU BULUNDU

Kurul, kadının tırnağı ile kocasının yüzünü yaralamasını kusurlu bulurken, "Sadakat yükümlülüğüne aykırı davranışıyla ağır kusurlu davacı karşısında, eşiyle kavga eden ve kavga esnasında tırnağı ile eşinin yüzünü yaralayan davalı kadın az da olsa kusurludur" ifadelerine yer verdi ve tarafların birlikte yaşamalarının mümkün olmadığına karar verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!