banner2

WEB Tapu nedir? WEB Tapu yetki verme nasıl yapılır? E-Devlet WEB Tapu ekranı

Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde çok kez kullanılan WEB Tapu hakkında vatandaşlar araştırmalara başlamış durumda. Vatandaşlar WEB Tapu Yetki verme nasıl yapıldığını da merak etmeye başladı. Peki, WEB Tapu nedir? WEB Tapu yetki verme nasıl yapılır? E-Devlet WEB Tapu ekranı

Genel 16.03.2023, 15:43
Abone ol
WEB Tapu nedir? WEB Tapu yetki verme nasıl yapılır? E-Devlet WEB Tapu ekranı

Tapu Müdürlüklerinde sıkça kullanılan WEB Tapu uygulamasının ne işe yaradığı merak ediliyor. Tapu ve Kadastro işlerinde sıkça kullanılan bu uygulamanın hangi işlemler için kullanıldığı merak konusu oldu. Peki, WEB Tapu nedir? WEB Tapu yetki verme nasıl yapılır? E-Devlet WEB Tapu ekranı

WEB TAPU NEDİR?

Web-tapu sistemi ile tapu maliki kendi taşınmazının bilgilerini görebilir.Dijital ortamda gerekli ödemeler yapılarak resmi geçerliliği bulunan güncel tapu senedi, ipotek belgesi ve tapu kayıt örneği alabilir.

Tapu maliki kendi taşınmazına ait bilgilerin başkası tarafından incelenmesi için yetki verebilir.
Tapu maliki, tapu müdürlüğüne gitmeden internetten işlem başvurusunu yapabilir ve gerekli belgeleri internetten tapu müdürlüğüne gönderebilir. Böylece vatandaş tapu müdürlüğüne gitmeden işlemler başlatılarak, imza aşamasına getirilir.

 Sisteme girildiğinde sayfanın sol kısmında "Yetki İşlemleri" bölümünden "Yetki Ver" sekmesi işaretlenir ve kişinin sahip olduğu taşınmazlar içerisinden devrini talep ettiği taşınmaz için ilgili avukat yetkilendirilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!