banner2

Vortex kar nedir? Vortex kar nasıl oluşur? Vortex fırtına özellikleri...

Vortex kar nedir? Vortex kar nasıl oluşur? Vortex fırtına özellikleri, İstanbul'da kar yağışının Vortex ile geleceği şeklindeki açıklamalar sonrası araştırılmaya başlandı. Doğa olaylarının merakla araştırdığı vortex karın İstanbul'u ne zaman vuracağı da merak edilenler arasında. Peki Vortex kar nedir, nasıl oluşur?

Genel 03.02.2023, 11:36
Abone ol
Vortex kar nedir? Vortex kar nasıl oluşur? Vortex fırtına özellikleri...

İstanbul'u etkisi altına alması beklenen kar yağışının vortex ile geleceği yönündeki meteoroloji açıklamalar sonrası doğa olaylarına merak duyan vatandaşlar vortex kar nedir sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Peki Vortex kar nedir? Vortex kar nasıl oluşur? Vortex fırtına özellikleri... 

VORTEX KAR NEDİR?

Vortex kar oluşumları doğa olaylarına ilgi duyan pek çok insan tarafından merak edilen konular arasında başı çekiyor. Vortex kar oluşumları oldukça nadir gözlemlenen doğa olaylarından biri olurken meteoroloji uzmanlar tarafından yapılan açıklamada vortex kar fırtınasının İstanbul'u vuracağı belirtildi. 

VORTEX KAR NASIL OLUŞUR? 

Vortex kar nasıl oluşur sorusunun cevabını merak edenler bu konudaki araştırmalara yoğunlaşmış durumdalar. Vortex kar atmosfer içerisinde harekete geçen hava akımının vortex oluşturması ile oluşuyor. Dairesel şekilde oluşan hava akımı vortexi ortaya çıkarırken aynı şekilde yaşanılan hava akımı ile kar yağmasına ise vortex kar denmektedir. 

VORTEX FIRTINA ÖZELLİKLERİ NELERDİR? 

Vortex kar fırtınasının en önemli özelliklerinden biri yoğun kar yağışıdır. Diğer yandan kuvvetli fırtınalar da vortex oluşumunu daha yaygın hale getirmektedir. Belirli bölgelerde yoğun olarak görülen durum son zamanlarda daha sık yaşanmaya başlamıştır. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!