banner2

Van'da yapılan göçmen kaçakçılığından 13 kişi yakalandı

Van'ın Erciş Kaymakamlığı, düzensiz göçle mücadele çalışmaları kapsamında düzenlenen 21 operasyonda 854 düzensiz göçmenin yakalandığını, 13 kişi hakkında ise göçmen kaçakçılığı suçundan adli işlem yapıldığını bildirdi.

Genel 25.07.2021, 21:25 25.07.2021, 21:36
Abone ol
Van'da yapılan göçmen kaçakçılığından 13 kişi yakalandı

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, son dönemlerde bazı sosyal medya platformlarında Erciş'te düzensiz göçmenlere ait görüntülerin yayınlandığı belirtildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, huzur ve güvenliğin tesisi için mesai mefhumu gözetmeden görevlerini başarıyla icra ettiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Güvenlik birimlerimizce temmuz ayı içerisinde düzensiz göçle mücadele kapsamında 21 operasyon düzenlenmiştir. Bu operasyonlarda, farklı uyruklara mensup 854 düzensiz göçmen yakalanmış ve aynı operasyonlarda 13 kişiye göçmen ticareti ve kaçakçılığı suçundan adli işlem yapılmıştır.

Resim

Son olarak 23 Temmuz'da 13 farklı ülke uyruğuna mensup düzensiz göçmen, güvenlik birimleri tarafından yakalanıp sınır dışı iş ve işlemleri yapılmak üzere Van İl Göç İdaresine sevk edilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!