Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İBB'ye cevap verdi! 'İşten çok algı peşinde koşuyorlar'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olan Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İBB'nin Tüyap metrosu açıklamalarına cevap verildi. Verilen cevapta İBB'nin algı oyunları yaptığı ifade edildi.

Genel 18.01.2022, 14:22 18.01.2022, 15:27
Abone ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İBB'ye cevap verdi! 'İşten çok algı peşinde koşuyorlar'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin  "Sefaköy-Beylikdüzü-Tüyap Metrosu bir yıla yakındır sadece imza bekliyor" iddialarına yazılı olarak cevap verildi. 

AYGM tarafından yapılan açıklamada, İBB'nin Beylikdüzü-Sefaköy Raylı Sistem Hattına ait proje ve dokümanlarının incelenmek üzere AYGM'ye gönderildiği belirtildi. 

'KESİN PROJE VASFINDA TESLİM EDİLMEDİ'

Ayrıca yapılan açıklamada, projenin "Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın Yatırım Programına alınması için gerekli onayın verilmesi talep edilmiştir. Projelerin incelenmesinde Bakanlığımızca onay verilmesi için zorunlu olan ‘kesin proje’ vasfında proje teslim edilmediği" ifadelerine yer verilerek dokümanların da eksik teslim edildiği ve gerekli dönütün ilgili firmaya yapıldığı bildirildi. 

'İBB İŞTEN ÇOK ALGI PEŞİNDE KOŞMAKTADIR'

Bu dönütten sonra yapılan sunumlar ve teknik toplantılar sonrasında tekrar hazırlanan dokümanların AYGM'ye ulaştığı ifade edilen açıklamada, şu sözlere yer verildi: 

"Ancak, ilave dokümanlarda da hala asal eksikliklerin mevcut olduğu tespit edildi. Sondaja dayalı Zemin Etüt Raporu, Jeolojik Plan ve Kesit Kesin Projeleri, Deprem Etüd Raporu, Mimari Kesin Projeler, tünel ve istasyon kazı-destek sistemleri başta olmak üzere onayımıza esas olmazsa olmaz projeler, halihazırda sunulmamış bulunuyor. Detaylı eksik listesinin ‘kesin proje’ çalışmasının ilgili mevzuat gereği sunulması ve Sefaköy-Beylikdüzü kesimine ait Fizibilite Etüdünün iletilmesi ile teknik incelememiz nihai hale getirilerek, Bakanlığımız görüşü verilebilecektir. Bütün işlerinde olduğu gibi maalesef sözlerini yerine getirmeyenler, kamuoyunu yanlış yönlendirmekte, işten çok algı peşinde koşmaktadır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!