banner2

Turuncu listede aranan terörist yakalandı! Hain planı deşifre oldu

Bingöl ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüklerince yapılan çalışmalarda terörden arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan Sonuç Gürdeğir isimli örgüt mensubu dün Ataşehir'de yakalandı. PKK’lı terörist, eylemi gerçekleştirdikten sonra da Yunanistan’a kaçacakmış.

Genel 25.08.2021, 08:43 25.08.2021, 08:58
Abone ol
Turuncu listede aranan terörist yakalandı! Hain planı deşifre oldu

Eylem arayışı içinde olduğu belirtilen teröristin yakalanma anları da kameraya yansıdı. Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Bingöl ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüklerince yapılan çalışmalarda, PKK/KCK terör örgütünün sözde Erzurum Eyaletinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren ve terörden arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan Rodi Çevlik kod adlı Sonuç Gürdeğir dün sabah saatlerinde İstanbul Ataşehir ilçesinde kaldığı evde yakalandı. Eylem arayışında olduğu belirtilen Gürdeğir ile birlikte bir kadın gözaltına alındı.

BİRÇOK OPERASYONDA YER ALMIŞ

Gözaltına alınan 2 kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 11 ayrı suçtan aranma kaydı bulunan örgüt mensubunun 9 Ekim 2014 tarihinde Bingöl İl Emniyet Müdürü'nün ve korumasının yaralanması, 2 güvenlik görevlisinin şehit olması eylemini gerçekleştiren örgüt mensupları arasında yer aldığı tespit edildi. Ayrıca, 1 Ağustos 2016 tarihinde Bingöl Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait zırhlı araca yönelik gerçekleştirilen ve 7 polis memurunun şehit olduğu, 3'ünün yaralandığı bomba yüklü araç saldırısını düzenleyen örgüt mensuplarından biri olduğu belirlendi.

POLİSE SALDIRIP YUNANİSTAN'A KAÇACAKMIŞ

Yeni Şafak'ta yer alan bilgiye göre; “Rodi Çevlik” kod adlı teröristin İstanbul’daki polis noktalarını hedef alacak bir eylem arayışında olduğu ve bu doğrultuda bilgi topladığı belirlendi. Teröristin eylemden sonra Yunanistan’a kaçacağı ve bunun için yol güzergahını dahi belirlediği tespit edildi. Yeğeni ile Edirne’de Meriç Nehri kıyısına kadar giden ve kaçış için keşif yapan teröristin, planladığı eylemden hemen sonra Yunanistan’daki Lavrion kampına kaçacağı ortaya çıktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!