banner2

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı 2023 | Kömür maden işçisi başvurusu ne zaman? Zonguldak, Bartın, Karabük işçi alımı ne zaman?

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı 2023 | Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2 bin personel alımı yapılacağı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar tarafından açıklandı. Bakan Bayraktar sosyal medyadan yaptığı açıklamada Zonguldak, Bartın ve Karabük illerine alımların yapılacağını açıkladı. En fazla alım ise 1500 kişiyle Zonguldak olacak. TMK maden işçisi alımlarına başvurmak isteyen vatandaşlar başvuruların nereye ve nasıl yapılacağını merak ediyor. Peki kömür maden işçisi başvurusu ne zaman? Zonguldak, Bartın, Karabük işçi alımı ne zaman?

Genel 08.09.2023, 11:02 08.09.2023, 11:21
Abone ol
Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı 2023 | Kömür maden işçisi başvurusu ne zaman? Zonguldak, Bartın, Karabük işçi alımı ne zaman?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar personel alımına dair müjdeyi sosyal medya platformundan verdi. Bakan Bayraktar Türkiye Taşkömürü Kurumu'na yapılacak personel alımını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Zonguldak, Bartın ve Karabük illeri için toplamda 2 bin personel alımı yapılacak. Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda görev yapmak isteyen vatandaşlarımız ise başvuruların başlayıp başlamadığını merak ediyor. Peki 2023 TTK kömür maden işçisi başvurusu ne zaman? Zonguldak, Bartın, Karabük işçi alımı ne zaman?

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU İŞÇİ ALIMI 2023

Türkiye Taşkömürü Kurumu 2023 yılında 2 bin personel alımı yapacak. Açıklama Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'dan geldi. Bakan Bayraktar açıklamasında "Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 2.000 işçi alımına ilişkin süreci başlatıyoruz." dedi.

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ MADEN İŞÇİSİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Türkiye Taşkömürü Kurumuna alınacak 2 bin personel için başvuru sürecine dair detay verilmedi ancak kura yöntemiyle işe alımların Ekim ayında yapılacağı belirtildi. 

TTK İŞÇİSİ BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

Türkiye Taşkömürü Kurumu 2 bin personel alacak. İşçi alımları Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak. İŞKUR Nihai liste sonucuna göre Kura yapılacak.

ZONGULDAK, BARTIN, KARABÜK KÖMÜR İŞÇİSİ ALIMI NE ZAMAN?

Bakan Bayraktar sosyal medyadan yaptığı paylaşımda alımların kura yoluyla olacağını açıkladı. Bayraktar "İşçi alımlarımızı 13 Ekim 2023 Cuma günü Zonguldak, 20 Ekim 2023 Cuma günü Bartın ve Karabük’te gerçekleştireceğiz." dedi.

HANGİ İLE KAÇ İŞÇİ ALINACAK?

Zonguldak için 1500

Bartın için 400

Karabük (Yenice) için 100

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!