banner2

Türkiye'nin St. Petersburg Başkonsolosu Yorulmaz vefat etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin St. Petersburg Başkonsolosu Mehmet Ferhan Yorulmaz'ın vefat haberini paylaştı.

Genel 05.07.2021, 18:17
Abone ol
Türkiye'nin St. Petersburg Başkonsolosu Yorulmaz vefat etti

Türkiye'nin St. Petersburg Başkonsolosu Mehmet Ferhan Yorulmaz hayatını kaybetti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye'nin St. Petersburg Başkonsolusu Merhmet Ferhan Yorulmaz'ın hayatını kaybettiğini belirtti. Çavuşoğlu, mesajında "Değerli mesai arkadaşımız St. Petersburg Başkonsolosu Mehmet Ferhan Yorulmaz'ı bugün maalesef kaybettik. Merhum Başkonsolosumuza Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

BAŞKONSOLOSLUK GÖREVİNE GEÇEN YIL BAŞLAMIŞTI

1964 yılında dünyaya gelen Yorulmaz, 1990'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1993'te bakanlıkta göreve başlayan Yorulmaz, merkezde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Yurtdışı Tanıtım, Diplomatik Arşiv, Bilgi İşlem gibi birimlerde yurt dışında da Cidde Başkonsolosluğu, Atina Büyükelçiliği, Aşkabad Büyükelçiliği, Sidney Başkonsolosluğu, Podgoritsa Büyükelçiliği ve Meşhed Başkonsolosluğunda görevlerde bulundu.

Mehmet Ferhan Yorulmaz, St. Petersburg Başkonsolosluğu görevine 14 Ekim 2020'de başladı.

Kaynak: AA
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!