banner2

Türkiye Lübnan'a patlamada yaralananlar için ambulans uçak gönderiyor

Türkiye, Lübnan'daki yakıt deposunun patlaması neticesinde yaralananlar için ülkeye ikinci defa ambulans uçak gönderiyor.

Genel 18.08.2021, 15:25
Abone ol
Türkiye Lübnan'a patlamada yaralananlar için ambulans uçak gönderiyor

Türkiye Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz pazar günü Lübnan'da gerçekleşen ve 28 kişinin ölümüne yol açan yakıt deposu patlamasında yaralananlardan durumu ağır olanlar için ülkeye ikinci defa ambulans uçak gönderiyor.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, başkent Beyrut'taki Uluslararası Refik Hariri Havalimanı'na saat 16.30'da iniş yapması planlanan ambulans uçak, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy ve Lübnan Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından karşılanacak.

Lübnan'da yaşanan ekonomik kriz yüzünden ülkedeki sağlık imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle yurt dışından yardım talebinde bulunan ülkeye ikinci ambulans uçağı gönderen Türkiye Sağlık Bakanlığı, durumu ağır olan 2 yaralının Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavilerini üstlenecek.

NE YAŞANMIŞTI?

Lübnan'ın kuzeyinde yer alan Akkar bölgesinde 15 Ağustos Pazar günü sabaha karşı bir akaryakıt deposunda patlamada meydana gelmiş ve 28 kişi hayatını kaybederken, 79 kişi yaralanmıştı.

Lübnan ordusu, Akkar'daki patlamanın askerler tarafından el konulan bir akaryakıt deposundaki tankerde meydana geldiğini belirtmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!