banner2

Tunceli'de eylemlere yasak getirildi! 2 hafta sürecek

Tunceli'de toplumsal huzuru tehdit edebilecek provokatif olayların önüne geçilmesi için eylem ve etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı.

Genel 24.11.2022, 17:56
Abone ol
Tunceli'de eylemlere yasak getirildi! 2 hafta sürecek

Tunceli'de toplumsal huzuru tehdit edebilecek provokatif olaylatara karşı eylem ve etkinliklere 15 gün süreyle yasak getirildi. 

Valilikten yapılan açıklamada, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17'inci ve 19'uncu maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11. maddesi hükümleri gereğince bazı kararlar alındı.

15 GÜN SÜREYLE YASAKLANDI 

Kentte sadece kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği etkinliklere izin verileceği bildirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Tunceli genelindeki tüm umuma açık alanlarda yapılması planlanan basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, anma programları, stant açmak, imza kampanyası düzenlemek, konser-şenlik gibi organizasyonlar ile afiş ve poster asmak, meşale yakmak/taşımak vb. eylem ve etkinliklerin 24 Kasım saat 00.01 ile 8 Aralık saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle yasaklanmasına karar verilmiştir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!