Tunç Soyer heykel icraatine bir yenisini daha ekliyor!

İzmir yine bir heykel icraati ile gündemde. İzmir halkı tarafından şehrin kronikleşmiş sorunlarına çözüm beklenirken kentin çeşitli noktalarına heykel dikilmeye devam ediliyor. Latin Amerika'nın bağımsızlık savaşında ön saflarda mücadele eden Venezuelalı General Fransisco de Miranda'nın büstünün yerleştirilmesi için çalışmalara başlandı.

Genel 06.11.2021, 13:36 06.11.2021, 14:46
Abone ol
Tunç Soyer heykel icraatine bir yenisini daha ekliyor!

Büyükşehir Belediye Meclisinin onay vermesi halinde kente Venezuelalı generalin heykeli uygun görülen bir parka dikilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kasım ayı olağan meclis toplantısının ilk birleşiminin gündem maddeleri yayınlandı.Gündem maddeleri arasında yer alan başkanlıktan gelen bir önerge dikkat çekti.

Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes, Latin Amerika'nın bağımsızlık savaşında ön saflarda mücadele eden, Amerikan Bağımsızlık Savaşı ve Fransız Devrimi'nde de rol alan Venezuelalı General Fransisco Miranda'nın bir büstünün İzmir Büyükşehir Belediyesince belirlenecek bir parka yerleştirilmesini talep etti. Soyer, Büyükelçiden gelen talebi meclis onayına sundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!